Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Raid Over Moscow

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1984 C64
1985 AmstradApple IISpectrum
1986 Atari 8-bit
Vývojáři:
, (Amstrad verze, Spectrum verze), (Apple II verze, Atari 8-bit verze)
V této hře odehrávající se za studené války se hráč ujímá role amerického pilota, jehož cílem je zničit sovětské obranné základny. Začátek uvádí hráče do situace, kdy nepřítel vypustil nukleární raketu, která míří na město v Severní Americe. Je tedy nutné nejdříve vyletět s letadlem z hangáru a dorazit na nepřátelské území zobrazené na globální mapě světa. Zde se hra přepíná do pohledu z boku, kdy musí hráč se svým letadlem manévrovat, vyhýbat se překážkám a střelám sovětských letadel a při svém letu může ničit budovy či nepřátelské tanky a jiné jednotky.

Další část hry je podobná té předchozí, kdy je nutné vyhýbat střelám letícím ze základen. Poté, co hráč všechny základny zničí, přesouvá se z letadle ven a pomocí moždíře musí zničit dveře do centra obrany Sovětů a dostat se tak dovnitř. Bonusové body dostává hráč za zabití vojáků, kteří hlídají toto centrum. V poslední části je úkolem hráče zničit údržbového robota, který pomáhá chladit reaktor. Hlavní postava je vyzbrojena diskovými granáty, které se odrážejí od stěny za robotem a umožňují tak zásah do nekryté zadní části robota. Na hráče čeká několik robotů a pokud toho posledního nezničí v časovém limitu dvou minut, ale později, hra je sice úspěšně dohrána, ale samotná postava hráče výbuch reaktoru nepřežije.

Hra také vyšla pro platformy BBC Micro a Enterprise.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.