Skylar & Plux: Adventure On Clover Island

akce > plošinovka
19.05.2017
Right Nice Games, Grip Games (sekundární vývojáři)
Skylar & Plux: Adventure On Clover Island je 3D plošinovka vzniklá ve spolupráci týmů Right Nice Games a českých Grip Games. Hra se inspiruje u titulů jako Ratchet and Clank či Crash Bandicoot.

Hráč se ujímá Skylar, které pomáhá její kamarád sova Plux. Skylar vytvořil záporák CRT, který ovládá Clover Island, ale Skylar se svému stvořiteli postaví a rozhodne se mu zabránit ve zničení světa. Skylar při průchodu levely pomáhá arzenál různých vychytávek. Patří mezi ně například Jetpack, časový orb, jenž zastaví čas kolem hráče, či magnetická rukavice, jenž umožňuje pohybovat s kovovými předměty či nepřátelskými raketami. Hráč také musí sbírat oranžové krystaly a také upgrady, jež vylepší její vybavení.

HERNÍ VÝZVA 2017 - Kategorie č. 2 - Právě vychází

3D plošinovky jsem měl vždycky rád, a proto jsem měl radost, když došlo k oznámení Skylar and Plux. Obzvláště i díky tomu, že to je částečně česká hra. Hra je hodně podobná legendám z PS2 jako Ratchet and Clank nebo Jak and Daxter. Hra sice nedotahuje kvalit zmíněných her, ale přesto jistě stojí za zahrání.

Hráč se ujímá zlodějky Skylar, která padla do zajetí padoucha CRT, který jí měl vymazat všechny vzpomínky a přetvořit ji na zbraň. Hráč však hned na začátku utíká, i s mechanickou paží, která se hodí v boji. Brzy Skylar získává sidekicka Pluxe, který kolem Skylar neustále poletuje. Akorát vám občas dá radu jak dál a působí jako "comic relief" postava. Kromě toho však Skylar vám však nebude nijak zvlášť užitečný. Hr samotná je klasickou 3D plošinovkou která nijak nevybočuje řady. Hru trochu obzvláštní vybavení na něž později narazíme. Nejdříve najdeme jet-pack, a pak přijdou na řadu Time Orb a nakonec elektromagnetická rukavice. Kromě toho hra nabízí příjemnou grafiku a hudbu.

Hra není příliš dlouhá (já ji dohrál za 6 hodin a to jsem hledal všechny Lo'a). Myslím si však že hra měla potenciál navíc, ale zabaví. Nečekejte že to bude jako Yooka-Laylee, který byl o dost rozsáhlejším projektem.

Pro: Hratelnost, herní svět, hudba, 3D plošinovka

Proti: Délka, někomu může vadit že není příliš originální