Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momodora III

01.07.2014
69
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jedná se o třetí díl série Momodora, k jehož pochopení však není nutná znalost předchozích freeware částí. Ve vesnici KoHo se zničehonic zjevují tajemné přízraky a kněžky Momo a Dora jsou vyslány zjistit příčinu tajemných jevů.

Jedna se o jednoduchou 2D akční plošinovku, ve kterých vás čeká celkem sedm úrovní včetně jednoho tajného levelu. Své postavy můžete vybavovat různými předměty, které cestou najdete nebo objevovat secrety, jež hra nabízí. To vše v jednoduché pixel-artové grafice s líbivou hudbou.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Třetí a pro mě (i chronologicky) závěrečný díl série Momodora za mnou. Na to, že jsou všechny čtyři od stejného tvůrce je hratelnost jak na houpačce. Dá se asi říct, že liché díly jsou plošinovky a sudé metroidvanie. Tentokrát je zpět lineární hratelnost a jediný důvod k návratu je objevení tajné nepovinné lokace. Ta mě dost potěšila, i když obsahuje pouze dvě obrazovky, tak setkání s hrdinkou následujícího dílu bylo milé. Navíc její dokončení umožní výrazné vylepšení zbraně, což se v poslední lokaci hodilo. Po dohrání je možné pokračovat novým lehce pozměněným průchodem, ale co jsem tak koukal na prvních pár lokací, tak pro to není důvod. Pár skrytých oblastí obsahuje pouze peníze a tak mě moc netrápí jejich případné neobjevení. Obtížnost je vyrovnanější než ve druhém díle. Na začátku je k dispozici výběr postavy a obtížnosti. Hrál jsem na hard a není to nijak přehnané, ale je pravda, že jsem po Minorii a dvojce hezky rozehraný. Z postav je na výběr buď Momo nebo Dora, nakonec jsem zvolil druhou jmenovanou. Vzhledem k ceně jde o povedenou záležitost s kratší herní dobou. Ačkoliv je čtvrtý díl zdaleka nejpovedenější, tak za zahrání stojí celá série. Osobně se mi autorův styl líbí a to jak hratelnost, tak grafika.
+12