Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Altered Beast

Jūōki, Altered Beast Classic, 3D Altered Beast

Sega AM1 R&D Division •  Software Studios (Amiga, AtST, C64) •  The Soft Option (AmstCPC, Spectrum) •  Interlink (NES) •  Backbone Entertainment (PS3) •  M2 Co. (Wii) •  goGame (iOS) •  New Frontier (MSX) •  Sega R&D2 (SegaMD) •  Bits Laboratory (TG16) •  Digital Eclipse Software (PS2, PSP) •  Backbone Emeryville (PS2, PSP)
1988
14.08.1989
29.09.1989
20.07.1990
1990
30.04.2001
19.11.2006
02.02.2007
10.06.2009
15.12.2010
06.09.2011
05.12.2013
22.06.2017
16.12.2021
kompatibilní
68
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Altered Beast je akční plošinovka odehrávající se ve starověkém Řecku, ve které se ujmete bezejmenného chrabrého hrdiny. Ten je oživen samotným Diem a poslán na nebezpečnou výpravu do podsvětí, kde bůh démonů Neff drží Diovu dceru Athenu.

Náplň hry spočívá hlavně v bušení nepřátel všeho druhu, hrdina nepoužívá žádnou zbraň, a tak si musí vystačit se svými pěstmi a přesnými kopy. Z některých nepřátel vypadávají powerupy, ty zvyšují účinnost úderů a pokud jich hrdina sebere dostatečné množství, přemění se na mocného vlkodlaka, což se hodí především na konci každé úrovně, kde obvykle čeká boss. Na průchod hrou máte klasicky několik životů, během nichž se snažíte dosáhnout co nejvyššího skóre. Hrou se můžete prokousat i v kooperaci dvou hráčů na jednom počítači.

Altered Beast prvně vyšel v roce 1988 v automatové verzi a až potom byl portován na domácí konzole a PC. Pod hrou je podepsaný Makoto Uchida, který později pracoval i na podobné mlátičce, Golden Axe.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
I po takové době fajn beat 'em up, u kterého je nutné mít na paměti, že hra už přeci jen přestárla a na dnešní poměry nabízí docela tuhou obtížnost. Máme zde postupně pět levelů, samozřejmě se vzrůstající obtížností, vždy zakončených bossem. Co je na Altered Beast to zábavné, je sbírání powerupů, čímž se postava stává silnější a nakonec se promění v jednu z bestií. Úkol tedy zní jasně, kopy a pěstmi kosit nepřátele, stát se bestií a porazit bosse. A zachránit krásnou Athénu. 

Jenže není to tak jednoduché. Obtížnost hry je hlavně v pozdějších fázích vysoká a hlavně poslední, pátý level už mi přišel dost hardcore a doporučuji zvednout si životy v menu hry na maximum, pokud máte tu možnost. Hra neodpouští žádnou chybičku a stačí jen patou zavadit o nepřítele a je to bráno jako zásah do vašeho zdraví. Dostat se do kleští pak znamená výrazné snížení vašich životů. Souboje s bossy mi paradoxně přišly o něco snazší, s výjimkou toho druhého. Octeyes znamenal konec mého prvního pokusu a přiznávám, musel jsem se podívat na nějaké tipy jak na něj. Nejtěžší úsek každého levelu je vždy na začátku, kdy má vaše postava základní sílu (po souboji s bossem vždy o bonusy přijdete), v těchto fázích jsem vždy přicházel o nejvíce životů.

Prostředí hry a zasazení se mi líbilo, každý level vypadá jinak a je zde i dobrá atmosféra. Líbí se mi i nepřátelé, například jeden dráček ohánějící se ocasem až moc připomíná podobného draka z další hry Makoto Uchidy :)

Jedná se nakonec o celkem povedenou, i když docela těžkou hru, která však trošku zestárla a doporučil bych ji spíše jen pravým retromilům.
+20
  • PC 75
  • SegaMD 75
Jestli byl nějakého žánru na Mega Drivu dostatek, tak beat 'em up. Altered Beast sice nepatří mezi ty nejznámější a nejúspěšnější, ale rozhodně se v té nezanedbatelné konkurenci nemusí stydět. Samotný pohyb odpovídá spíše klasickým dvourozměrným plošinovkám a nedočkáte se ani používání zbraní či předmětů, ale hratelnost je ozvláštněna specifickým způsobem. Likvidací určitého protivníka můžete získat orb, který zvýší vaši sílu. Po sebrání tří se změníte na jednu z bestií, která je ještě silnější a každá disponuje specifickými útoky. Hra je rozdělena do pěti úrovní a v každé se měníte v jinou bestii, ačkoliv v závěrečné jde jen o pokročilejší variantu.

Hra je díky tomu v každé úrovni trochu jiná, navíc se samozřejmě mění i prostředí a protivníci. Délka hry sice není velká a vzhledem k různorodosti baví po celou dobu. Obtížnost je od poloviny spíše vyšší, což prodlouží herní dobu, která by jinak byla kolem hodiny. V prvních úrovních je nutné se naučit správné načasování útoků, později je dobré i předem tušit odkud kdo zaútočí. Samostatnou kapitolou jsou souboje s bossy. Každý je jiný a díky odlišným schopnostem bestií vyžaduje jinou taktiku. Graficky je hra slušná, ale jde spíše o dobový standard. Potěší i drobné pomrknutí na budoucí Golden Axe. Velmi pěkně je zpracovaný i manuál s popisem příběhu, schopností, úrovní i nepřátel. Celkově je Altered Beast velmi slušnou hrou s dobrými nápady, která rozhodně stojí za vyzkoušení.
+20