Harvestella

04.11.2022

Naše hrdinka se probouzí ve vesnici Lethe Village, kde se o ni postará doktorka Cres. Znělo by to jako začátek mnoha dalších farmářských dobrodružství, kdy se člověk s amnézií snaží začít nový život v neznámém městě a na oplátku zdejším obyvatelům přiloží ruku k dílu. Lethe Village má snad jeden zásadní problém. Kromě vás také Cres zaměstnává Dianthus, což je Omen nalezený v meteoritu. Lidé z něj mají strach, neb se věří, že přináší zkázu. A možná tomu tak skutečně je? Jak ubíhají roční období, přichází v pravidelném cyklu i období smrti zvané Quietus a hádáte dobře, že nepřináší nic pěkného.

Harvestella je mix akčního RPG a farmářského simulátoru života. Hra nabízí změnu ročních období a tomu se tak přizpůsobuje i herní styl. Zatím co někdy je vaší hlavní náplní farmaření a následná sklizeň úrody, díky které můžete třeba vařit a vytvářet si tak obdobu léčivých lektvarů a různých vylepšení na bojovém poli, tak se nevyhnete ani zbrani a boji s monstry. S tím je spjat Jobs systém, který vám propůjčuje vždy unikátní bojové dovednosti. Nechybí však ani doprovodné činnosti a vychytávky. Starat se lze i o zvířata a chovat je tak pro vlnu, vejce či mléko a podobně. Ochočit si můžete i mazlíčka zvaného Totokaku, kterého lze využívat pro přepravu nebo může být nápomocný při sběru surovin. Pokud se o něj dobře staráte, tak během hry sílí a nabízí nové možnosti využití.