Polygoneer

24.08.2017

V akční hře Polygoneer ovládáte rotující věž, která střílí různě barevné projektily po blížících se geometrických obrazcích. Vaším úkolem je nenechat se zasáhnout a získat co nejvyšší skóre, podobně jako ve hře Asteroids. K dispozici je 5 levelů se vzrůstající obtížností. V prvním stačí střílet pouze jednou barvou, později je nutné rychle měnit až 3 různé barvy (červenou, zelenou a modrou) a přibývají i rušivé efekty na pozadí. Rychlost nebezpečných objektů se během hry stále zvyšuje.

Každý následující level se odemkne až po přežití určité doby v tom předchozím. Na konci je možné odemknout speciální Hell level. Elektronickou hudbu nahrál brazilský skladatel Derek Volker. Hra neobsahuje multiplayer, ale jako motivace slouží žebříček nejvyšších skóre nebo achievementy.

Polygoneer je hra které mohla vyjít klidně před 30 lety. Jednoduchý chytlavý koncept a na překonávání nejvyššího skóre založená znovu hratelnost. Hráč ovládá otočnou věž a sestřeluje přilétávající objekty. Podoba s Asteroids je jasná, ale to vůbec není naškodu. Chybí možnost pohybu, ale zase je nutné sestřelovat objekty projektily správné barvy. Na vyšší obtížnost je navíc přítomno rušivé pozadí. Jde o perfektní příklad rozšíření známého konceptu a ne jen o sprostou vykrádačku.

Rychlejšího zisku bodů lze dosáhnou tvořením komb, což je ale čím dál obtížnější. Grafika je jednoduchá a perfektně odpovídá stylu hry. Také soundtrack se hodí a podporuje rytmickou střelbu. Splnit všechny achievementy a odemknout pekelný level mi trvalo jen něco přes hodinu. Škoda, obtížnost těchto úkolů mohla být nastavena výše. Nikdo z přátel bohužel nehraje a dosáhnout na skóre z celosvětových žebříčků je asi na dlouho. Hell level je opravdu náročný na oči, to co se děje na obrazovce je šílenost, ale zbytek hry je v pohodě.

Hratelnost je opravdu příjemná. Polygoneer vyvolává ty správné pocity, ještě jeden pokus a ještě jeden a ještě... Předhánět se s přáteli, tak u toho ještě asi sedím. Každopádně pokud se vám líbily Asteroidy Polygoneera určitě zkuste. Já každopádně děkuji Sledgovi za upozornění na povedenou hru.