Go! Go! Nippon! ~My First Trip to Japan~

30.09.2011

Go! Go! Nippon! ~My First Trip to Japan~ je krátká vizuální novela od společosti Overdrive, ve které strávíte týden v Japonsku jako turista. A to po boku dvou dívek, sester, které se na výlet vypraví s vámi. Cestovnání je ovšem alfou a omegou příběhu, a tak navštívíte různorodá místa v Japonsku (čtvrti v Tokiu, Kjóto a další lokace). A nebude chybět ani mnoho aktivit, a to od návštevy vyhlášených restaurací po plavbu na výletní lodi.

Hra obsahuje jak anglické, tak i japonské, titulky a je tak vhodná i jako výukový materiál. Ačkoliv bylo Go! Go! Nippon! ~My First Trip to Japan~ vytvořeno japonským týmem, jedná se o titul určený pro zahraniční trhy.

Vizuální novely hraji minimálně, nemám tedy moc srovnání, ale až na pár nápadů mě Go! Go! Nippon! moc nenadchl. Samotný příběh první cesty do Japonska a seznámení se s místními dívkami je celkem předvídatelný a neoriginální. Hra ale zároveň slouží jako celkem unikátní průvodce po Tokiu a představuje místní kulturu. Všechny dialogy jde zobrazovat v angličtině i japonštině současně, může tedy jít o zajímavou učební pomůcku. Ale i bez toho hra obsahuje dost informací. Pokaždé když se objeví nějaký specifický výraz, tak se dočkáte vysvětlení. V polovině případů jde o víceméně známé pojmy, ale zbytek může být užitečný. Během prvních dnů návštěvy si můžete zvolit do které části Tokia se podíváte. Podle vaší volby se dozvíte nejen historické a cestovatelské informace, ale ovlivníte i následující podobu příběhu. Pokaždé vás totiž provází jiná ze dvou sester. Hra sice působí jako krátká, ale ani na dva kompletní průchody jsem nevyčerpal celý obsah a ještě tak dva další by to sneslo. Bohužel natolik zábavný titul zdaleka není a už v polovině druhého průchodu jsem se těšil na konec ze špatného důvodu. Každopádně 16 hodin na tento žánr nepovažuji za málo. Grafika je celkem slušná, ale i navzdory dostatku lokací je jí málo. Na množství textu by se rozhodně hodilo zobrazit více tokijských zákoutí. Potěší i možnost se v každé lokaci jedním klikem dostat na mapy a srovnat si tak realitu s hrou. Celkově jde o průměrnou hru s minimem možností ovlivnit děj, ale jako nenásilná vzdělávací pomůcka poslouží slušně.