Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ministry of Broadcast

30.01.2020
28.04.2020
25.09.2020
84
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Ministry of Broadcast je příběhová 2D plošinovka inspirovaná Prince of Persia. Stojí za ní čtyřčlenný tým z České republiky. Hra je inspirována románem 1984 od George Orwella a je protkána černým humorem.

Jednoho dne byla postavena zeď, která rozdělila zemi a oddělila hlavního hrdinu od jeho rodiny. Ten se proto přihlásí do takzvané "Wall Show", pořadu organizovaného režimem. Jeho účastníkům je umožněno pokusit se utéct na druhou stranu zdi, přičemž však musí překonat různá nebezpečenství a různé logické hádanky. Hlavní hrdina však postupně začne chápat, že příslib svobody není tím, co se na první pohled zdá.

Hratelnost je stejná jako ve většině 2D plošinovek. Hráč ovládá svoji postavu, prochází úrovněmi s cílem se dostat na konec, skáče po plošinkách a řeší logické hádanky. Zajímavostí je, že každá smrt nabízí svoji unikátní animaci a občas i černý humor. Jeho počínání přitom komentuje zlý krkavec, který hráče doprovází.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Po nekonečném množství rogue-like a hardcore pixel-artovek je moc příjemné zahrát si zase čistě příběhovou plošinovku. Čtyřčlenná partička vývojářů jde hratelnostně ve šlépějích Prince z Persie a Another Worldu, takže několik obtížných pasáží si člověk také užije, ale nic co by nevyřešilo pár opáček.

Orwellovské téma a totalitní podmínky nabízí spoustu vtipných černohumorných momentů, které však postupně přechází v nečekaně depresivnější notu v poslední části hry. Oba možné konce jsou už jen zdrcující tečkou připomínající, že cesta ven ze zrůdného režimu neexistuje.. Hlavní hrdina je vcelku zvláštní pavouk se zkratkovitě podanou motivací a těžko definovatelným charakterem. Zlepšují to však sympaticky napsané dialogy (určitě hrajte v češtině), které prakticky nikdy nespadají do trapnosti starších českých adventur.

Perfektní pixel-artová stylizace mě potěšila spoustu animací, kde se autoři rozhodně líně nespokojili jen s pár sprity a nabízí spoustu pěkných detailů. Celkově je Ministry of Broadcast nakonec rozsáhlejší záležitost, než bych za tři stovky čekal. Držím autorům palce, ať v hromadě dalších pixel-artovek nezapadne.
+21