Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ticket to Ride: First Journey

33
2 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
dětská > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
27.09.2017 PC
Vývojáři:
Asmodee Digital, Days of Wonder (sekundární)
Oficiální stránky:
https://www.asmodee-digital.com/en/ticket-…
Digitální verze deskové hry Ticket to Ride: First Journey (česky Ticket to Ride: Junior) obsahuje mapu Evropy i USA. Jde o zjednodušenou verzi Ticket to Ride. Hra obsahuje lokální multiplayer až pro 4 hráče nebo hru proti umělé inteligenci s třemi stupni obtížnosti.

Cílem hry je propojit města železnicí. Každé město má přípojky jiných barev a vlaky hráče to musí respektovat. Za každý splněný úkol(propojení určených měst) je bod, hráč který první dosáhne šesti bodů vítězí. Bonusový bod je za vytvoření transkontinentální železnice – propojení obou pobřeží.

Hraním lze odemknout až 57 sběratelských samolepek. Pro hraní na mapě Evropy je nutné být přihlášen na účtu Asmodee Digital. Hra je k dispozici také na Android a iOS.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Digitální verze deskovek moc nehraji - pamatuji snad jen člověče, nějaké staré Monopoly a samozřejmě šachy. Nemohu tedy srovnávat toto odlehčené Ticket to Ride. Hra je zpracována v slušivém stylu a funguje bez problémů. Jednoduchá pravidla a barevné odlišení zajišťují, že hrát mohou i menší děti. Ve dvou jde o celkem pohodovou záležitost a hodně záleží na štěstí. Ve čtyřech už je to slušná přetahovaná o jednotlivá spojení mezi městy. Hra nenabízí online multiplayer, ale vzhledem k zaměření to asi není velká chyba. Pro starší hráče je největší problém jednoduchost celého konceptu. Po 3-4 hrách je vše jasné a jediná chabá motivace je doplnění sbírky samolepek. Určitou variabilitu nabízí alespoň přítomnost map Evropy i USA. Pokud chcete hrát s dítětem, jde o slušnou zábavu a jednoduchý vstup do světa deskovek(digitálních). Každopádně mě hra navnadila na svojí velkou deskovou verzi.
+15