SquareCells

logická > nezařazeno *
07.12.2015 PC
Matthew Brown Games
Logická hra SquareCells nabídne hráčům postupně 36 jednotlivých puzzlů. V každém z nich jsou hranaté buňky poskládané do čtverce, jejichž počet se mění v závislosti na daném puzzlu. Každý řádek i sloupec je označen číslem, které hráči udává počet hranatých buněk, jež mají ve výsledném puzzlu zůstat. Například kdyby měl čtverec rozměr 2x2 buňky a nad každou řádkou i sloupcem byla číslovka 2, tak by byl čtverec plný, v nezměněné podobě. Pokud by nad prvním sloupcem byla číslovka 1 a u první řádky také 1, tak by první hranatá buňka ve čtverci musela zůstat prázdná.

Hra může na první pohled připomínat známou hru Minesweeper od společnosti Microsoft, princip je ale přece jen jiný, kdy je přesně dán počet hranatých buněk, které vám musejí ve čtverci zbýt.

Po dlouhé době jsem se dostala ke hraní. Chtěla jsem nějakou krátkou chytlavou hru na zpestření volnějších večerů. Ke SquareCells jsem se dostala díky Eruovi, který ji měl na svém profilu v rámci akce „přidej hru, koupím ti hru“. Když jsem psala popisek, hra se mi zalíbila, a proto jsem si ji zařadila do svého "chci si zahrát" listu.

Logické hry mě velmi baví a tento titul mě chytl hned od začátku. Pochopit pravidla mi trvalo jen chvilku, protože hra vás nenechá udělat chybu. Když kliknete někam, kam nemáte, hned vás opraví, ale ubere za to hvězdičku (za každou hádanku je možné získat 3 hvězdy). Ze začátku mi šli hádanky velmi rychle, ale neměla jsem vždy plný počet hvězd. Vzápětí jsem to však musela napravit, jelikož jsem zjistila, že za to je achievement.

Vývojáři měli podle mě zapracovat více na hudbě. Ta je nepříjemná a po celou dobu hry jsem ji měla ztlumenou. Hra se mi velmi líbila a plánuji se k ní zase vrátit.

Pro: Chytlavá hra, nenechá vás udělat chybu

Proti: hudba, hra by mohla mít více hádanek