Hexcells Infinite

logická > nezařazeno *
01.09.2014 PC
Hexcells Infinite je třetím a posledním dílem z logické série Hexcells, ve které hráč dedukuje existenci modrých šestiúhelníků v šestiúhelníkovém poli po vzoru klasického Minesweeperu. Ten obohacuje originálními herními prvky, již zmíněným šestiúhelníkovým polem a nemožností dostat se do slepé uličky.

V základní hře je standardně obsaženo šest kapitol po šesti úrovních s obtížností srovnatelnou s druhým dílem Hexcells Plus. Vedle toho však přibyla varianta náhodně generovaných úrovní. Ani zde se však hráč nedostane do situace, kdy by bylo nutné pozici šestiúhelníku "střelit od boku". Hry je nyní také možné v průběhu uložit a vrátit se k nim později, což je výhodné u časově náročnějších partií.

RomcaT (komentář): Všechny levely se dají vyřešit logikou, žádný není o štěstí.

U Hexcells infinite jsem se bezvadně odreagovala. Logické hádanky s čísly to je něco pro mě.
Vše je na stejné brdo jako u předchozí hry Hexcells Plus, akorát rébusy jsou o něco obtížnější. Některá kola mi opravdu skoro zavařila mozek. Narazila jsem na kola, kde to bylo spíše o štěstí, než o logice, ale byla to příjemná změna.

V každém kole jsem měla vedle sebe v různých obrazcích malé žluté šestiúhelníky. Každý z nich mohl mít buď modrou nebo šedivou barvu a na mě bylo, abych poznala jak mám který označit. K tomu mi jako nápověda sloužila různá čísla, která mi například řekla, kolik modrých okolo jednoho šedivého šestiúhelníku bude a jestli na sebe budou navazovat nebo budou proloženy šedými. Nebo byla pomocná čísla nad celou řadou šestiúhelníků a říkala mi, kolik modrých v té řadě bude.

V pozdějších kolech byly dokonce i modré šestiúhelníky značeny čísly, jež ukazovaly počet dalších modrých polí v okolí (při kliknutí na číslo se mi označilo všech 18 dílků kterých se nápověda týkala). Dle popisu hra asi moc lukrativně nevypadá, ale pokud si ji zkusíte, určitě vás chytne tak, jako mě.

Pro: achievementy, délka, chytlavost

Proti: někdy vysoká obtížnost