Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hexcells Plus

76
14 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
19.02.2014 PC
Vývojáři:
Matthew Brown Games
Oficiální stránky:
http://www.matthewbrowngames.com/hexcellsplus.html
Hexcells Plus je pokračování minimalistické logické hry Hexcells pro Windows, Mac a Linux. Druhý díl přidal dalších 36 úrovní a nové typy polí, otazník, a minu s číslem, které slouží ke zvýšení obtížnosti.

Nízká obtížnost byla totiž prvnímu dílu (vedle malého počtu úrovní) vytýkána jako hlavní nedostatek. I v Hexcells Plus je možné všechna kola vyřešit logickou dedukcí a díky výrazně větší komplexnosti jednotlivých kol vzrostla herní doba hry na několikanásobek.

Jako třetí díl série po Hexcells Plus následují Hexcells Infinite.


Poslední diskuzní příspěvek

Eru: taky se na to chystám. Ty poslední kola byli už fakt dost hard, nebyla jsem schopná to nahrát na plnej počet, musela jsem to opakovat…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Na pokračování hry Hexcells jsem se vrhla nejen kvůli tomu, že se mi hodila do kategorie „pokračování příště“ v herní výzvě 2017, ale také proto, že mě jednička bavila. Princip hry byl stejný jako u předchůdce.

Opět jsem měla za úkol kliknout na všechny šestiúhelníky, ale buď levým, nebo pravým tlačítkem myši. Tím jsem je označila buď modrou nebo šedou barvou. V šedých políčkách je číslo označující počet sousedících modrých políček. Oproti prvnímu dílu, jsou však čísla i v modrých políčkách. Ty označují počet dalších modrých políček v určité vzdálenosti. Hra se tím stává o dost složitější i nápaditější.

Rozhodně jsem druhý díl hrála podstatně více času než první, protože jsem opět chtěla hru splnit na 100% včetně všech achievementů. Poslední kola byla už tak náročná, že jsem se k nim musela vrátit až následující den.

Pro: nové možnosti, nápaditější hra

Proti: náročnost, hudba

+6 +7 −1