Hexcells Plus

logická > nezařazeno *
19.02.2014 PC
Matthew Brown Games
Hexcells Plus je pokračování minimalistické logické hry Hexcells pro Windows, Mac a Linux. Druhý díl přidal dalších 36 úrovní a nové typy polí, otazník, a minu s číslem, které slouží ke zvýšení obtížnosti.

Nízká obtížnost byla totiž prvnímu dílu (vedle malého počtu úrovní) vytýkána jako hlavní nedostatek. I v Hexcells Plus je možné všechna kola vyřešit logickou dedukcí a díky výrazně větší komplexnosti jednotlivých kol vzrostla herní doba hry na několikanásobek.

Jako třetí díl série po Hexcells Plus následují Hexcells Infinite.

Eru: taky se na to chystám. Ty poslední kola byli už fakt dost hard, nebyla jsem schopná to nahrát na plnej počet, musela jsem to opakovat…

Na pokračování hry Hexcells jsem se vrhla nejen kvůli tomu, že se mi hodila do kategorie „pokračování příště“ v herní výzvě 2017, ale také proto, že mě jednička bavila. Princip hry byl stejný jako u předchůdce.

Opět jsem měla za úkol kliknout na všechny šestiúhelníky, ale buď levým, nebo pravým tlačítkem myši. Tím jsem je označila buď modrou nebo šedou barvou. V šedých políčkách je číslo označující počet sousedících modrých políček. Oproti prvnímu dílu, jsou však čísla i v modrých políčkách. Ty označují počet dalších modrých políček v určité vzdálenosti. Hra se tím stává o dost složitější i nápaditější.

Rozhodně jsem druhý díl hrála podstatně více času než první, protože jsem opět chtěla hru splnit na 100% včetně všech achievementů. Poslední kola byla už tak náročná, že jsem se k nim musela vrátit až následující den.

Pro: nové možnosti, nápaditější hra

Proti: náročnost, hudba