Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

EcoQuest: The Search for Cetus

76
5 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1991 PC
Vývojáři:
Sierra
EcoQuest bola dvojdielna séria edukačných adventure hier, ktoré mali za úlohu naučiť mladší dorast niečo o ekológii a životnom prostredí našej planéty. Autorsky sa na prvom diele podieľali Jane Jensen a Gano Haine.

Hlavným hrdinom hry je desať ročný Adam Greene, syn ekológa, ktorý sa skamaráti s delfínom zachráneným jeho otcom. Všetko začne byť čudnejšie, keď náš milý delfín začne rozprávať. Delfín sa snaží nájsť Cetus, veľrybieho kráľa Elurie, podmorského kráľovstva obývaného morskými živočíchmi. Avšak hovoriace zvieratá splňujú len akéhosi prostredníka a hra samotná je viac realistická, predsa len má naučiť mlaď niečo o životnom prostredí a jeho znečisťovaní.

Okrem štandardných ikoniek, známych zo všetkých neskorších „Quest“ hier od Sierry, pribudla ešte ikona „recyklácie“, a hráč tak dostáva bonusové body za zbieranie odpadu.


Poslední diskuzní příspěvek

jvempire: Druhý díl je ještě lepší, opravdu hodně nedoceněný a zapomenutý kousek. Grafika vymazlená.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Když si člověk vzpomene na adventury od Sierry, může se mu vybavit mnoho různých sérií a většina z nich bude mít v názvu slovo Quest. King's Quest, Space Quest nebo Police Quest. EcoQuest si asi moc lidí nevybaví. Je to ale škoda protože jde o povedenou hru. Já měl EcoQuest zařazený jako tu výukovou hru pro děti a nikdy jsem jí ani nezkoušel. O to milejší to bylo překvapení když jsem jí letos začal hrát. Hned v úvodních titulcích potěší jméno Jane Jensen. Jde o poctivou adventurku s nižší obtížností než je u Sierry zvykem. Postup hrou je poměrně logický a nedochází k žádným vážným zásekům. Zmiňované puzzle se skládáním mozaiky se mi nezdálo nijak hrozné, asi 10 minut šoupání kostiček. Možná za to může fakt, že mě v dětství podobné skládanky bavily. Během klasického příběhu o záchraně Cestuse je hráč poučován o ekologii. Velký plus mají autoři za to, že výuková část nijak nenarušuje hratelnost.

Hrál jsem CD verzi pod ScummVM, vše běželo bez problémů. Dabing je slušný, ve správných chvílích roztomilý a hezky se ke hře hodí. Nejvíce oceňuji dabing Oracle, s tím veršováním je to povedené, nebo francouzsky mluvící rybu. Nahrál jsem 710 bodů z 725, takže jsem něco musel minout, nejspíše nějaký úklid odpadu. V balení se hrou je povedená příručka o ekologii, se samolepkami pro děti a hezky udělané jsou i "noviny" EcoNews, které obsahují dokonce křížovku. Pokud hledáte jednoduší příjemnou adventuru, mohu EcoQuest jen doporučit. Jediná nevýhoda je angličtina, která může být pro děti problém.
+18
  • PC 75
Ač se může z obrázku na krabici a z popisu hry zdát, že jde o infantilní zábavu pro malé dětičky, není tomu tak :) Příběh je realizován docela pěkně a i když je ze hry cítít důraz na ekologii, je tento podán rozhodně vkusnou a zábavnou formou. Hádanky jsou v drtivé většině logické (až na existenci profláklého slider puzzlu) a hra má slušný spád.

Pro: příběh, spád hry

Proti: slider puzzle

+11