Když si člověk vzpomene na adventury od Sierry, může se mu vybavit mnoho různých sérií a většina z nich bude mít v názvu slovo Quest. King's Quest, Space Quest nebo Police Quest. EcoQuest si asi moc lidí nevybaví. Je to ale škoda protože jde o povedenou hru. Já měl EcoQuest zařazený jako tu výukovou hru pro děti a nikdy jsem jí ani nezkoušel. O to milejší to bylo překvapení když jsem jí letos začal hrát. Hned v úvodních titulcích potěší jméno Jane Jensen. Jde o poctivou adventurku s nižší obtížností než je u Sierry zvykem. Postup hrou je poměrně logický a nedochází k žádným vážným zásekům. Zmiňované puzzle se skládáním mozaiky se mi nezdálo nijak hrozné, asi 10 minut šoupání kostiček. Možná za to může fakt, že mě v dětství podobné skládanky bavily. Během klasického příběhu o záchraně Cestuse je hráč poučován o ekologii. Velký plus mají autoři za to, že výuková část nijak nenarušuje hratelnost.

Hrál jsem CD verzi pod ScummVM, vše běželo bez problémů. Dabing je slušný, ve správných chvílích roztomilý a hezky se ke hře hodí. Nejvíce oceňuji dabing Oracle, s tím veršováním je to povedené, nebo francouzsky mluvící rybu. Nahrál jsem 710 bodů z 725, takže jsem něco musel minout, nejspíše nějaký úklid odpadu. V balení se hrou je povedená příručka o ekologii, se samolepkami pro děti a hezky udělané jsou i "noviny" EcoNews, které obsahují dokonce křížovku. Pokud hledáte jednoduší příjemnou adventuru, mohu EcoQuest jen doporučit. Jediná nevýhoda je angličtina, která může být pro děti problém.
Ač se může z obrázku na krabici a z popisu hry zdát, že jde o infantilní zábavu pro malé dětičky, není tomu tak :) Příběh je realizován docela pěkně a i když je ze hry cítít důraz na ekologii, je tento podán rozhodně vkusnou a zábavnou formou. Hádanky jsou v drtivé většině logické (až na existenci profláklého slider puzzlu) a hra má slušný spád.

Pro: příběh, spád hry

Proti: slider puzzle