Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

12 Labours of Hercules IV: Mother Nature

12 úkolů pro Herkula IV - Matka příroda

25.12.2015
16.08.2017
04.05.2018
31.08.2021
65
12 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra je dalším pokračováním dobrodružství bájného řeckého hrdiny Herkula. V tomto díle je Herkules otráven zákeřnými bohy, kteří mu nemohou zapomenout jeho předešlé činy. Jeho zotavení trvá dlouho, přesto se znovu vydává do akce, protože řecká příroda je zdevastovaná a je potřeba ji znovu oživit. Po svém boku má manželku Megaru, jejich spolupráce je klíčová k nápravě situace. Bůh podsvětí, Hádés, vytvoří Herkulovo "zlé dvojče", které se postará o to, že Herkules a Megara nedobudou úspěch nijak lehce.

Herním specifikem je opět time-management. Hráč ovládá především služebnictvo, které se stará o přísun jídla, dřeva a zlata, jakož i o opravu a výstavbu budov. Megara má schopnost zalévat keříky, odstraňovat olejové skvrny a oživovat uschlé stromy a přírodu kolem nich. Herkules je tu především pro svou nadpozemskou sílu. Ta mu pomůže jednak odstraňovat překážky v cestě, tak rozbíjet hydranty, které pak dají vláhu do vyprahlé krajiny v okolí.

Oproti předchozímu dílu je změn jen malé množství. Kromě nových schopností hlavních hrdinů to jsou občasné vedlejší úkoly v dané úrovni (např. vyhledání několika hub, antických váz atd.), které přidají nějaké body do konečného skóre daného kola. Potěší i král Midas a obchody s ním. Nově je ve hře 50 levelů (namísto 40 v minulých dílech). V každém kole se nachází jeden kousek skládačky, pokud se je daří sbírat, tak na hráče čeká za každých 10 kostek jedna bonusová úroveň. Za všech 50 kousků pak dokonce i úroveň superbonusová.

Hra je jednou ze série Herkulových dobrodružství.


Poslední diskuzní příspěvek

Dnes spatřeno v řetězci Brněnka. "Sběratelská edice" od Špidly v klasické papírové obálce za 99 Kč :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Politika prodeje této hry (a předchozích dílů) mi je trochu záhadou. Hra je měsíc po vydání ve slevě a stojí jen asi půl eura, nu což, já se nezlobím ;) Zajímavé je taky, že 4 díly hry vyšly během cca 10 měsíců, jsou doslova chrleny, ale asi je tento model rentabilní.

Po odehrání přechozích dílů jsem se dostal i tomuto. Hratelnost je už od jedničky velmi velmi podobná, člověk si tak nemusí na nic dlouho zvykat. Jde o to, efektivně klikat na zdroje, po jejichž shromáždění jdou získat další zdroje a postupně se vyčistí celá mapa a hráč se dostane k vyřešení úkolu daného kola. A to celkem padesátkrát (plus ještě šestkrát v bonusových kolech). Všechno vypadá asi tak, že služebníci makají a Herkules se svojí manželkou Megarou pak předvedou těch pár činností, které umějí a je hotovo.

Hraní je po delší době trochu na "palici", ale povedlo se mi hru dohrát během jednoho dne (pravda, začal jsem někdy v 10h a s několika přestávkami skončil až někdy ve 23h). Stejně jako předchozí díly i tenhle můžu doporučit, nejlépe pro zkrácení dlouhé chvíle přostřednictvím pár levelů.

Pro: Herkules, Megara, příroda, stejné jako předchozí díly

Proti: stejné jako předchozí díly

+9