Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

EcoQuest 2: Lost Secret of the Rainforest

76
5 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1993 PC
Vývojáři:
Sierra
EcoQuest bola dvojdielna séria edukačných adventure hier, ktoré mali za úlohu naučiť mladší dorast niečo o ekológii a životnom prostredí našej planéty. Druhý diel – Lost Secret of the Rainforest, predstavuje opäť Adama, i keď už o niečo staršieho, so schopnosťou rozprávať sa zo zvieratami. V tropickom pralese pomáha nájsť liek na chorobu ohrozujúcu lokálnu populáciu, a spôsob ako zachrániť dažďový prales pred zničením.

Novinkou v tomto diely bola tzv. „Ecorder“ displej, zariadenie, pomocou ktorého sa Adam učil o veciach, na ktoré narazil pri svojom putovaní. Hra je o niečo ťažšia a dáva dôraz na nebezpečenstvá sebeckosti a chamtivosti.


Poslední diskuzní příspěvek

Richmond: Jo bylo to dobré. Obecně je pro mě Sierra top. Já jsem po dobrání navázal hrou od Humongous Entertainment - Pajama Sam. Také to není…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Druhý a bohužel poslední díl série EcoQuest se dá popsat celkem snadno. Je prostě větší, hezčí a trochu těžší než jednička. Příběh se z vody přesunul do deštného pralesa. Prostředí je tím trochu variabilnější, příběh hráče zavede z města do pralesa, vesnice domorodců i nepřátelského tábora... Příběh využívá nejednu legendu a je o něco zajímavější než v prvním díle. Mimo zvířat je tentokrát hojně zastoupena i interakce s lidmi. Téma ekologie je opět šikovně zapracováno, hra učí a přitom neobtěžuje a baví. Nejlepší novou funkcí je Ecorder, který Adam dostane od svého otce a poskytuje informace o všem okolo. Za skenovaní okolí jsou body, ale bohužel nemám plný počet, něco jsem asi minul.

Herní dobu jsem měl skoro dvojnásobnou, kolem 9h. Grafika je hezčí než v jedničce, ty dva roky jsou znát. Technicky bylo vše bez problémů, bohužel existuje pouze disketová verze tzn. žádný dabing. Škoda v jedničce byl docela povedený. V balení jsou opět přítomny EcoNews - ekologické noviny tentokrát s osmisměrkou. Hru rozhodně doporučuji, je ještě lepší než první díl.
+15
  • PC 80
Druhý díl jsem rozhrával s pocitem, že v prvním díle bylo téma ekologie už vyčerpáno. Ale hra mě vyvedla z omylu. Druhý díl zvedá laťku jak v grafickém, tak především herním aspektu. Oproti první dílu se také zvedla délka hry a obtížnost některých hádanek (hurá, není tam žádný slider puzzle). Pěkný nápad je také implementovaná jaká encyklopedie, které vysvětluje některé jevy a předměty, které se ve hře objevují. Také příběh je ve dvojce o něco lepší a propracovanější. Rozhodně nadprůměrná adventura.

Pro: grafika, délka hry, příběh

+12