Congo the Movie: Descent into Zinj

Congo: The Movie - In die Tiefen von Zinj

1995

Descent Into Zinj je FMV adventúra založená na filme Congo, spracovanom na motívy knižnej predlohy Michaela Crichtona. Trailer k filmu rovnako z roku 1995 je taktiež jej súčasťou. Hra je typickým predstaviteľom renderovaných adventúr prekladaných cutscénami. Občas sa však odkláňa od klasickej schémy, hlavne v pasážach, kde hráč používa prenosný počítač a analyzuje pomocou neho obrázky, nahráva audio, stopuje signály či skúma dodatočné informácie stiahnuté zo siete TraviComu. Okrem toho dôjde napríklad aj na navigovanie člnu, respektíve bludiskovú pasáž.

Dej sa točí okolo hľadania diamantov, ktoré majú podľa všetkého silu zmeniť svet telekomunikácií ako ich poznáme. Pod vedením riaditeľa firmy TraviCom, R.B. Travisa sa vydávate do Konga a máte za úlohu zistiť čo sa stalo predošlej expedícii vedenej doktorkou Karen Ross (vo filme stvárnenou herečkou Laurou Linney)

@special (10.11.2011 00:08): Hele nahodou vim, omlouvam se za mirne opožděnou reakci a doufam, ze jsi mezitím nezemrel, ale ja jsem to sehnal před lety na oldgames.sk, tak predpokladam, ze to to tam nekde stále je.

V této rozporuplné adventuře z roku 1995 hráč následuje expedici z filmu. Postup a zážitky jsou podobné, pouze okořeněné o hádanky, hlavolamy a bloudění. Doporučuji film shlédnout před hraním, rozhodně to pomůže atmosféře. U hry ve které je dost filmových sekvencí, ale zamrzí nepřítomnost herců z původního filmu. Obtížnost není vysoká, nenarazil jsem na žádné vyložené nelogičnosti. Nepříjemná je navigace člunu, tyto pasáže jsou vyloženě pokus omyl. Povedené je používání "moderní" techniky - analyzování obrazů, počítačový překlad a nahrávání zvuků. Tento prvek je zpracován povedeně a je příjemně rozložen do celé hry. Umírání je poměrně časté, ale hra vás sama vrátí vždy jen kousek zpět, takže to nijak nefrustruje. Dobrý nápad je také interakce s gorilou Amy, o to více pokud jste si ji oblíbily ve filmu. Velké navázání na uzavřený film bohužel znamená, že příběh ničím nepřekvapí.

Technické zpracování je slušné, s hrou nejsou problémy. Grafika je poměrně slušná. Většinu filmečků sledujete přes svůj komunikátor a tím pádem logicky v malém okně. Díky tomu není jejich kvalita nijak děsivá ani dnes. Congo jsem si chtěl zahrát od doby co jsme četl recenzi ve Score. Jsem rád, že jsem se k tomu konečně dostal, ale hra je bohužel stejně průměrná jako film. Ničím neurazí, ale ani nenadchne. Po dohrání jsem se vrátil ke knize od Michaela Crichtona a bavil se stejně jako před lety. Kniha je každopádně lepší než film nebo hra.