Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

12 Labours of Hercules III: Girl Power

12 úkolů pro Herkula - Dívčí síla

07.08.2015
22.06.2017
04.05.2018
15.01.2021
63
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra je dalším pokračováním dobrodružství bájného řeckého hrdiny Herkula. V tomto díle však přebírá hlavní roli Herkulova žena Megara, která se snaží Herkula zachránit ze spárů zákeřné Skylly a Charybdy. Pokud se záchrana podaří, třeba se oba dostanou až k bájným Amazonkám a na horu Olymp.

Herním specifikem je opět time-management. Hráč ovládá především Herkulovo (vlastně Megařino) služebnictvo, které se stará o přísun jídla, dřeva a zlata, jakož i o opravu a výstavbu budov. Megara má schopnost zalévat keříky, které pak dávají jídlo. Herkules je tu především pro svou nadpozemskou sílu.

Oproti předchozímu dílu je změn jen malé množství. Kromě zapojení Megary je to snad jen jakási stavba hradu, kdy po každém úspěšném levelu přibude kousek stavby. Ve hře je znovu celkem 40 levelů, kdy je každý desátý jakousi minihrou posouvající děj. V každém kole se nachází jeden kousek skládačky, pokud se je daří sbírat, tak na hráče čeká za každých 10 kostek jedna bonusová úroveň. Za všech 40 kousků pak dokonce i úroveň superbonusová.

Hra je jednou ze série Herkulových dobrodružství.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Je vidět, že série Herkulových dobrodružství v antickém světě má úspěch, a tak autoři chrlí další a další pokračování s neuvěřitelnou kadencí. Třetí, tentokrát genderově vyvážené s názvem Dívčí síla, ale začíná být poněkud nastavovanou kaší.
Principiálně jde opět o stejnou písničku budovatelské “obsluhovačky”. Herkules je poněkud upozaděn, jelikož je lapen do spárů Charybdy a je na bedrech jeho drahé polovičky, aby plnila úkoly a vytáhla hrdinu ze šlamastyky. Ale nebojte, objeví se taky.

Hratelnost, grafické provedení i soundtrack jsou naprosto identické jako předchozí epizody herního seriálu. Festival klikání a sběru jídla, dřeva a zlata, vylepšování farem a pil, lov achievementů. Obtížnost opět snadná a relaxační, i když asi ve třech úrovních lze neuváženým postupem zakysnout s nutností restartu. I kousky puzzle tentokrát nalezeny úplně hladce. Za odměnu získáte kromě čtyř bonusových i finální superbonusovou mapu.

Celkových 45 úrovní nabízí alespoň v mém případě slušnou porci cca 8 hodin odpočinkového hraní. Zatím mě série baví, ale pokud bude další díl opět upečený ze stejného těsta, tak hodnocení nebude takto vysoké.

Pro: Solidní rozsah hry, zábavná relaxační hratelnost, česká lokalizace

Proti: Minimum inovací, naprosto stejné grafické i hudební zpracování

+11