Unravel Two

akce > plošinovka *
logická > nezařazeno
09.06.2018 PCPS4XOne
22.03.2019 Switch
Unravel Two je pokračování logické plošinovky Unravel od švédských vývojářů Coldwood Interactive. Zásadní změnou oproti prvnímu dílu je, že tentokrát se ujmete kontroly nad ne jednou, ale dvěma vlněnými postavičkami zvanými Yarny, které společně musí překonat nové nástrahy přírody severní Skandinávie. Hra je tedy určena primárně pro kooperaci dvou hráčů, je ji ale možné hrát i v režimu pro jednoho hráče, kde je pro řešení logických hádanek možno mezi postavami přepínat a na akční úseky je možno smotat postavičky do jednoho Yarnyho.

Multiplayer je dostupný pouze lokálně na jedné konzoli a ne online. Hra nabízí rozsáhlé možnosti úpravy vzhledu postav, barvami počínaje a tvary jejich hlav a těl konče, které si můžete odemknout plněním úkolů během hraní. Kromě kosmetických úprav si hráči postupem hrou odemknou i nové schopnosti postav, které bude následně nutné využít k řešení logických hádanek.

Hneď na začiatku by som rád zdôraznil, že hru sme hrali vo dvojici. Keďže moja co-op parťáčka patrí skôr k príležitostným hráčom hneď prvá vec ktorú som ocenil bola možnosť navzájom si pomáhať v technicky náročnejších pasážach. Keďže obaja Yarnyovia sú spojený šnúrkou, hra vám umožňuje šnúrku "pridržať" a tým svojmu parťákovi pomôcť preskočiť nejakú komplikovanejšiu pasáž a teda sa nemusíte báť hru hrať aj s ľuďmi do hier absolútne nezasvätenými. Väčšina levelov a puzzlov z hlavnej linky má príjemne nastavenú obtiažnosť a tempo a niekoľko z nich je skutočne veľmi nápaditých, podľa môjho osobného názoru je hrateľnosť ešte o level vyššie ako v prvom diely. Využitie oboch postáv v niektorých pasážach je rovnako nápaditá. Pre skutočných hardcore hráčov sú určené challange levely s postupnou gradáciou obtiažnosti ktorá končí na úrovniach kde som to už skutočne vzdal - je potrebná absolútna technická precíznosť, načasovanie a chytré nápady.

Medzi najsilnejšie stránky hry patrí jednoznačne vizuálne spracovanie. Po fantasticky vyzerajúcom prvom diely prichádza druhý diel ktorý skutočne nemá ďaleko od fotorealizmu. Je až neuveriteľné ako prekrásne a živé prostredie sa podarilo vytvoriť v takto malom indie štúdiu. Príbeh je jednoduchý a funguje skôr ako určujúci prvok atmosféry daných pasáží, neočakávajte žiadne dialógy ani cutscény. Čo sa týka hernej dĺžky tak hlavná herná linka nám zabrala cca. 6 hodín, challange levely ju natiahnu aj na dvojnásobok. Z osobného hľadiska je dĺžka tak akurát aj vzhľadom na to, že hra je stavaná na hranie vo dvojici a preto oceňujem, že je tam minimum pasáží ktoré by tam boli iba z dôvodu naťahovania hernej doby.

Celkové hodnotenie je preto veľmi kladné, hrateľnosť je veľmi príjemná a po vizuálnej stránke sa jedná o klenot medzi platformovkami.

Pro: hrateľnosť, vizuálne spracovanie, implementácia co-op hrania

Proti: pre niektorých ľudí kratšia dĺžka

Malej Yarny , me dostava dokolen s zvlastnim pocitem ohromeni a litosti dohromady. Svetska krajina ukazana tak trosku z jineho pohledu maleho plysacka:) Nenarocna hra která vas svým pribehem chytne za srdce . Ted když uz není sam hra je zajimavejsi na spolupraci :)

Pro: grafika, multiplayer

Proti: zatim nevim