@Cobot (27.01.2020 10:48): Jo, to odrážení od vody v poslední úrovni mi přišlo taky hloupý, stejně tak zachytávání provazem ve vzduchu bez jakýchkoliv úchytů. Stejně tak ty lítající abstraktní jiskry, co mě občas pronásledovaly. Grafika skvělá, ale hlavně jen exteriéry. Ty interiéry kupodivu nic moc, občas i docela dost odfláknutý. Jednička ve všem působila přirozeněji.
Oproti jedničce má hra hodně přijemný ovládání. Tedy ne, že by to jednička měla blbý, ale tady to jde tak pěkně smoothly. Každý zhoupnutí hned navazuje. Je to takový hodně vytuněný. Produkční hodnoty snad ještě víš než v jedničce. Grafika super a opět parádní hudba. Příběh jsem moc nevnímal a tak ho ani nepochopil.

Samotná hratelnost už ale působí stereotipně a nemá to moc co nabídnout. Nepochopil jsem, že oproti jedničce můžete kolikrát spadnout do vody a z tý se održet. A hlavně v poslední kapitole vám hra oznámí, že umíte nový pohyb, kdy se můžete odrážet od vzduchu a vesele se koupat v potoce. Úplně proti logice jak hra fungovala právě do tý poslední kapitoly.
@Garret (03.12.2019 08:35): sice to nesplňuje místní lehce pokřivené podmínky sáhodlouhého komentáře, ale naopak je to krásně krátký a vystižný komentář, kterému bych dal hned plusko... takže hlasuji za přesun!
Obě hry ze série Unravel se vyznačují maximálně působivým audio-vizuálním zpracováním a extrémní roztomilostí, přičemž dvojka má méně repetitivní, nápaditější hádanky a mimo příběhovou část i docela náročné challenge úrovně. Obě hry mi zprostředkovaly poměrně unikátní zážitek, na který se jen tak nezpomíná. Jste-li navíc melancholici a máte rádi skandinávskou přírodu, k hodnocení si přidejte velké plus.