Jill of the Jungle: Jill Goes Underground

Jill of the Jungle 2

1992

freeware (dříve placená hra)

V pokračování 2D plošinovky Jill of the Jungle se spolu s neohroženou blonďatou Amazonkou Jill dostaneme do podzemí a Montezumova hradu, vstříc záchraně Prince a celé džungle. Jill se během své cesty bude vypořádávat s podzemními nástrahami a množstvím nových nepřátel z řad démonů a nestvůr. Skákání, lezení a uhýbání je doplněno i několika jednoduchými hádankami a hlavně sbíráním klíčů k dalším úrovním. Jill i nadále může využít schopnosti změnit se v žábu pro možnost delšího skoku, rybu pro delší pobyt pod vodou nebo ptáka pro pohyb vzduchem a dosažení běžně nepřístupných míst.

V roce 1993 byla vydána kolekce 'Jill of the Jungle: The Complete Trilogy', obsahující první díl Jill of the Jungle, pokračování 'Jill Goes Underground' a poslední část 'Jill Saves the Prince'.

Druhý díl této herní série pokračuje v příběhu o záchraně džungle a zavede Jill do podzemí. Změny v hratelnosti se nekonají, ale to jsem ani neočekával. Jill nosí tentokrát červený oblek, což je jediná změna v grafice hry. To je ale u plošinovkových trilogií z DOSu běžné, jde spíše o epizody než o nové hry. Samozřejmostí je sada nových nepřátel a změna prostředí. Potěšila mě zvýšená obtížnost, už není tak snadné projít level na první pokus. Není to ale nijak hrozné a díky zachování možnosti neomezeného ukládání frustrace nehrozí. Proměny ve zvířata zůstaly zachovány, ale jsou méně využívané. Naopak je kladen větší důraz na různé páky a tlačítka. Také zvýšení výšky skoků se objevuje častěji. Levelů je 20 plus bonusový (tedy našel jsem jen jeden) a spolu s vyšší obtížností je druhý díl skoro dvakrát delší. Hraní jsem si celkem užil a díky naučení chování hry z jedničky, mě nečekalo žádné nepříjemné překvapení. Je to větší, těžší a pokud vás bavila jednička není co řešit. Jsem opravdu zvědav na třetí díl.
S druhým dílem už mě nepojí takové množství nostalgie, protože jsem se k němu dostal relativně nedávno. Avšak vědom si svých restů, jsem se na něj vrhl hned jak jsem ho získal. (Mimochodem, když se před patnácti lety pokoušela má sestra tento díl nainstalovat, bylo to poprvé co náš první počítač zdechl - Jill II měla s win 98 asi nějaký konflikt).

Hra zůstává docela stejná, změnily se však lokace a většina nepřátel. Vedle změny barvy Jillina oblečení, hra obsahuje pár novýhrozšířených prvků. Tvurci tu rozvinuli vypínání překážek za pomocí speciálních čudlíků, které musí hráč správně nakombinovat.

Rapidně vzrostla i obtížnost hry, oproti misím v jedničce, kde nebyl problém projít levelem a neumřít, se ve dvojce umírá na každém rohu. Ze hry se tak někdy stává neustálé začínání znova.

Druhý díl není špatný ale už není tak chytlavý jako ten první. Hra je zbytečně zesložitěná s překombinovaná, což je trochu škoda.70%

Pro: Pokračování Jill

Proti: Zvýšená obtížnost, zbytečná složitost