Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Warhammer: Chaosbane

31.05.2019
04.06.2019
10.11.2020
12.11.2020
61
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Warhammer: Chaosbane je akční RPG po vzoru série Diablo, zasazené do světa fantasy Warhammeru.

Ve světě zpustošeném válkou jste jedinou nadějí Říše lidí v boji proti hordám Chaosu. Na začátku si můžete vybrat jednoho ze čtyř hrdinů, se kterým se vydáte do boje – vybírat můžete mezi vojákem Impéria, trpaslíkem se specializací na boj na blízko, vysokým elfem, který bojuje na dálku pomocí magie a lesním elfem, který ovládá střelbu lukem a může pokládat smrtící pasti. Postavy se můžou naučit až 180 různým bojovým nebo magickým schopnostem.

Při svém putování narazíte až na 70 druhů příšer z říše Chaosu. Kromě singleplayeru hra obsahuje i možnost hrát v kooperativním režimu až pro čtyři hráče. Příběh hry napsal Mike Lee, známý autor knih ze světa Warhammer Fantasy, a je doprovázena soundtrackem skladatele Chance Thomase.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Letos jsem se nechala přemluvit k zapojení do herní výzvy. Jako jednu z her jsem si vybrala Warhammer: Chaosbane. Hrála jsem za postavu kouzelníka. Mám na hrách moc ráda možnost upravit si postavu podle svého. Tady to bohužel není možné, protože postavy jsou dané. Jsou to totiž postavy z Warhammer světa a bylo by spíše nelogické, aby si hráč tvořil vlastní. Přesto je to věc, která se mi nelíbila a strhávám za ní body... Prostě si ráda vymazluji avatara...

Bez mučení se přiznávám, že jsem milovnice Diabla, takže jsem zvyklá na tento způsob hraní. Nejdříve mi trvalo, než jsem se zorientovala ve stromu dovedností, přišlo mi to hodně megalomanské, ale zvykla jsem si rychle a je to moc příjemný bonus k základním parametrům. Skilly ovšem patří k velkému bonusu této hry. Naprosto úžasná grafika a efekty vždy, když kouzlíte. Používat ohnivého fénixe, dračí hlavu s ohnivým dechem a další různá krásná kouzla je naprosto úžasné!!! To bylo to nejkrásnější na celé hře! A za to to stojí hrát!
Dohrála jsem i datadisk a bonusovou kapitolu. V datadisku jsme narazili na nějaké chybky, například při jednom levelu jsme museli odejít bez splnění úkolu a restartovat ho, protože se nám neaktivoval boss a nešlo tudíž splnit úkol.

Hra má další možnosti, kromě běžné dějové linky. Hodně zajímavá je Věž chaosu, kde stoupáte vždy, když porazíte všechny po určitém časovém limitu. Máte možnost vybrat si truhlu nebo stoupat dále.
Další možnosti jsme ještě nevyzkoušeli, ale jen tam toho více např. Invaze, Expedice aj. Na Invaze se ještě chystáme...
+13
  • PC 70
Svět Warhammeru mám rád a ač preferuji variantu 40k, tak nepohrdnu ani fantasy klasikou. Diablovky hrajeme doma rádi a tak bylo jen otázkou času než přijde řada i na nepříliš chválený Chaosbane. Můj názor na hru se několikrát výrazně změnil. Nejdříve se zdála hodně dobrá, pěkná grafika, široké možnosti vývoje postavy a díky světu Warhammer zajímavé prostředí a příběh. Před koncem základní hry bohužel dojde na úsek, kdy se postavy moc nezlepšují a přesto je obtížnost dost nízká. I na Very Hard není problém kosit nepřátele téměř bez námahy. Obtížnost Chaos 1 až 10 se bohužel odblokují později, ale pak už není problém přizpůsobit hratelnost svým potřebám. Na vyšší obtížnosti konečně začne padat i lepší vybavení, hlavně legendární a setové předměty. V tu dobu už ale končí i příběh DLC a zbývá závěrečná šestá kapitola, která byla do hry přidána zdarma. Chaosbane nabízí velké množství endgame režimů. Od klasických soubojů s bossy, přes invaze a expedice, po Tower of Chaos. Většinou jde postupně zvyšovat obtížnost a volit slušné množství modifikátorů.

Již zmíněný vývoj postavy je celkem robustní. Klasické body dovedností lze přiřadit velké škále schopností, z nichž některé se odemykají nejenom levelováním. Později se zpřístupní i strom bonusů vedoucí k dalším dovednostem. Spolu s klasicky velkým množstvím výbavy se s postavou nechá celkem vyhrát. Na začátku dostane hráč jednoho z předpřipravených hrdinů s daným jménem a minulostí. Přijde tak o možnost tvorby vlastního avatara, ale postava zase hezky zapadne do univerza. Technické zpracování stojí také za pochvalu. Grafika je pěkná a zvuky dobré a soundtrack se moc povedl. Online kooperace se nezapíná tak hladce jak je dnes zvykem, ale jinak je vše bez problémů. Povedený je také systém očarování výbavy, který nabízí zajímavé kombinace.

Vytknout musím zmíněnou nevyváženou obtížnost a často velmi pomalé nacházení lepšího vybavení. Výrazný úsek hry je tak problém nalézt motivaci pro pokračování. Lokace jsou různorodé a mění se dostatečně často. Celkově mám ale po dohrání dobrý pocit a pro fanoušky žánru nejde o žádné zklamání. Znalci Warhammeru si zase užijí hezky zpracované prostředí a řadu známých reálií a narážek.
+12