Warhammer: Chaosbane - Tomb Kings

21.01.2020
10.11.2020
12.11.2020

rozšíření

Tomb Kings je první příběhové rozšíření pro akční RPG Warhammer: Chaosbane. Hlavním obsahem je nová pátá kapitola příběhu odehrávající se v pouštní zemi Nehekhara. Úkolem hrdinů je chránit expedici řádu Amethyst a získávat mocné relikvie ukryté v místních hrobkách. V tomto prostředí jsou samozřejmě noví nepřátelé a lze získat i novou výbavu. Hlavní příběh je rozdělen celkem do deseti úkolů.

Získávání výbavy je rychlejší i díky nově přidanému režimu Relic Hunt, který je zpětně dostupný i pro oblasti ze základní hry. V pouštních lokacích jsou k dispozici také módy Invasion, Expedition a Boss Rush. Rozšíření lze zakoupit samostatně nebo jako součást Season Passu.

První a zatím jediné příběhové rozšíření k Chaosbane není špatné. Přináší jednu novou kapitolu, která délkou odpovídá kapitolám z původní hry. Zasazení je pouštní s jasnou egyptskou stylizací. Osobně pouštní prostředí od dob Diabla II moc nemusím, ale zpracování je na úrovni. Dobrý nápad je, že z bezpečného tábora nejsou přímo vstupy do jednotlivých lokací. Je vždy nutné se probojovat ke vstupu do dané hrobky. Jde o drobnost, ale nic podobného jsem v jiných hrách neviděl. Technické zpracování a propojení s originálem je bez problémů. Jen jednou se nám stalo, že bylo nutné opakovat quest, těžko říct proč se nenačetl závěrečný boss. Bylo nutné opustit hrobku a vstoupit znovu, poté již bylo vše v pořádku. Nový režim Relic Hunt není špatný a díky flexibilitě bude mít dobrou trvanlivost, ale endgame obsahu jsme se zatím moc nevěnovali. Celkově není rozšíření špatné, ale vzhledem k obsahu bych uvítal nižší cenu.