Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

8-Bit Armies

63
3 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
22.04.2016 PC
Vývojáři:
Petroglyph Games
Oficiální stránky:
http://www.8bitarmies.com/
8-Bit Armies je real-time strategie v nejklasičtější podobě: postav základnu, natěž suroviny, vyrob jednotky a znič nepřítele. Vše je velmi jednoduché a přehledné. Budovy a jednotky patří k nejklasičtějším - džíp, tank, pěchota a dalších několik málo jednotek, kasárny, továrna, rafinerie a technické centrum. Hratelnost je nejpodobnější sérii Command & Conquer, především prvnímu dílu.

Hra obsahuje kampaň čítající 25 misí, skirmish a multiplayer. Navíc je přítomna kooperativní kampaň s 12 misemi a režim Multiverse. V tomto režimu hrajete na hexové mapě, budujete a obsazujete území. Bitvu můžete nechat vyhodnotit počítačem nebo odehrát klasicky jako skirmish. Také zde narazíte na frakce ze sesterských her 8-Bit Hordes a 8-Bit Invaders!.

Grafika je stylizovaná do retro stylu s velkými pixely. Engine umožňuje zničitelnost prostředí a tak tanky při jízdě demolují vše, co jim přijde pod pásy. Hra je k dispozici pouze v digitální distribuci. Na Steamu jsou k dispozici achievementy a ukládání pozic do cloudu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Když se chcete vrátit do 1992 před první Red Alert, tak tahle "pecka" se o to postará. Je to proste vykradačka prvního Red Alertu jenom odstranili psi a další "nepotřební" jednotky.

K tomu přidali jednoduchou grafiku takzvanou pixarovku. To vše by ještě nebylo moc strašné, ale když si to chcete zahrát po multiplayerovi a někomu nakopat prdel, tak nic z toho tolik nevadí jako totální unbalanced mezi frakcemi. To je jako zlý sen pro každou strategii, tady vám zůstává jenom možnost zahrát si proti kámošovi vždy s tou samou frakcí jinak to nemá smysl.

Single Player kampaň - prvé 4 misie dokola to samé, v podstatě hrubou silou musíte prorazit nepřítele bez jakékoliv taktiky protože všechny technologie jsou zamčeny, poté to už začíná být trochu zábavní, ale celou dobu jsou tam takové neférové věci jako např: váš nepřátel může postavit věžičku na vyšším místě vy NE a podobné věci které vám seberou chuť hrát. Velmi dobrý demotivující efekt je aj to, že hra nabízí nesplnitelné questy. (příklad: do 10 min znič 3 armády a postav maximálně jednu rafinerii)

Já vám nevím jestli tohle je cesta jakou se mají ubírat nové strategie, tak potěš pán bůh...

Pro: rychlost, přehlednost

Proti: až toxická jednoduchost, unbalance dvou frakcí, Kreativita se rovná 0, hrozná kampaň (SP mod)

+3 +4 −1