Když se chcete vrátit do 1992 před první Red Alert, tak tahle "pecka" se o to postará. Je to proste vykradačka prvního Red Alertu jenom odstranili psi a další "nepotřební" jednotky.

K tomu přidali jednoduchou grafiku takzvanou pixarovku. To vše by ještě nebylo moc strašné, ale když si to chcete zahrát po multiplayerovi a někomu nakopat prdel, tak nic z toho tolik nevadí jako totální unbalanced mezi frakcemi. To je jako zlý sen pro každou strategii, tady vám zůstává jenom možnost zahrát si proti kámošovi vždy s tou samou frakcí jinak to nemá smysl.

Single Player kampaň - prvé 4 misie dokola to samé, v podstatě hrubou silou musíte prorazit nepřítele bez jakékoliv taktiky protože všechny technologie jsou zamčeny, poté to už začíná být trochu zábavní, ale celou dobu jsou tam takové neférové věci jako např: váš nepřátel může postavit věžičku na vyšším místě vy NE a podobné věci které vám seberou chuť hrát. Velmi dobrý demotivující efekt je aj to, že hra nabízí nesplnitelné questy. (příklad: do 10 min znič 3 armády a postav maximálně jednu rafinerii)

Já vám nevím jestli tohle je cesta jakou se mají ubírat nové strategie, tak potěš pán bůh...

Pro: rychlost, přehlednost

Proti: až toxická jednoduchost, unbalance dvou frakcí, Kreativita se rovná 0, hrozná kampaň (SP mod)