Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Command & Conquer

Command & Conquer: Tiberian Dawn

83
189 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
freeware (dříve placená hra)
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
31.08.1995 PC
31.12.1996 Saturn
Vývojáři:
C&C je legendární strategií, ve které se ujímáte role jedné ze dvou hratelných stran (GDI - Global Defense Initiative nebo Brotherhood of NOD) a vaším cílem bude buďto zabránit ovládnutí světa tajemným bratrstvem vedeným šíleným vůdcem Kanem, nebo naopak zlikvidovat vše, co vám bude stát v cestě za mocí. To vše za pomoci jedné mimozemské suroviny, která se na Zem dostala po nárazu meteoru, a tím je Tiberium.

C&C společně s Dune II: Battle for Arrakis určovala směr, jakým se žánr RTS bude další dlouhé roky ubírat. Jde o již klasický systém těžby suroviny pomocí harvesterů a následného stavění budov a jednotek ze získaných kreditů. K dispozici jsou elektrárny, sila, kasárna, továrny, radar atp. Jako jednotky budete moci využít vojáky, buginy, tanky a mnoho jiných (i leteckých) jednotek. Celá hra je na svou dobu obdařena pěkným grafickým zpracováním, které má své kouzlo i dnes, spolu s kvalitní hudbou a zvuky v podobě hlášek a výbuchů. Jako v jedné z mála her si v ní získal maximální popularitu hlavně šílený záporák - mesiáš Kane.

Hra byla 31. srpna 2007 (12 let po vydání) uvolněna jako freeware.


Poslední diskuzní příspěvek

Rapier: tenhle tyden jsem zkoušel prvni c&c z Originu a jede to bez problémů na první dobrou... navíc tam jsou všechny díly. Je to k dispozici…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Před vydáním této hry, jsem nikdy moc RTS nehrál, protože byli většinou sci-fi nebo fantasy a chyběly mě v nich tanky, děla, zbraně dnešní doby. Ale po zahrání této výborné RTS, kde jsou dobří GDI a zlí a chtivý o ovladnutí světa a hlavně tiberia NOD. Vynikající na tu dobu grafika, hudba a hratelnost, hrané i rendrované filmečky a v neposlední řadě, a to mě u RTS bere nejvíc, strom vývoje a chtíč mít to nejlepší co nejdříve. Tak trochu, a né že by to bylo na škodu, mě vadilo neobjektivní obtížnost proti AI(staví kde je mu libo, ale vy jste limitovaní základnou) a nevyvážeností zbraní GDI a NOD. Alespoň to je větší výzva. A díky této hře jsem se opravdu začal zajímat o RTS a také to mohu vřele doporučit jiným , teda pokud budete mít to štěstí, spustit to na dnešních OS.

Pro: Hratelnost, zábava, strom vývoje

Proti: nevyváženost

+20
  • PC 90
Jedna z tých najlepších skorých real-time stretégií. Atribútom je aj ovládanie a tým pádom celkovo vyhovujúca hrateľnosť, ktorá bola neskôr použitá aj v ďalších úspešných stratégiách.

Navyše RTSky z tohto obdobia dominovali, respektíve stále dominujú v jednom apekte. A to v až prílišnej náročnosti protivníka. Niektoré levely sú doslova výzvou. Tak či tak desiatky, možno stovky hodín strávených pri C&C v žiadnom prípade neľutujem...

Pro: Hrateľnosť, kampaň za GDI, hudba, ovládanie...

Proti: Náročná kampaň za NOD :)

+8
  • PC 95
Absolutní paráda, která posunula žánr real-time strategií o stupeň výše. Filmové sekvence mezi misemi, parádní soundtrack, co se dá poslouchat i teď, a hlavně, parádní multiplayer, masívní bitky o pole s Tibériem, to všechno dává dohromady pařbu, u který musel sedět každej. A to nepočítám parádního záporáka Kanea !!
+6(7-1)
  • PC 95
Velmi zábavná a chytlavá hra.Dobrá grafika.solidní hudební doprovod.A velmi kvalitní rederované sekvence.Samozřejme na tehtejší dobu. :)Nebyl problém hrát do 4hodin do rána.
+5(5-1)