Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Westwood Studios

USA
Založeno 1992, zrušeno 2003
Westwood Studios (WS) byla společnost zabývající se vývojem počítačových her založená v roce 1985 Brettem Sperrym a Louisem Castlem v Las Vegas v Nevadě pod názvem Westwood Associates (WA).

WA se původně zabývali portováním 8-bitových titulů na 16-bitové systémy. Až časem mohli díky této práci expandovat a začít s vývojem vlastních her. Jejich prvními originály byly Mars Saga, vyvinutá pro Electronic Arts (1988), následovaly BattleTech: The Crescent Hawk's Inception a DragonStrike. Prvním úspěchem společnosti byla hra Eye of the Beholder (1990).

V roce 1992 byla společnost přejmenována na Westwood Studios a spojila se s Virgin Interactive Entertainment, což dovolilo firmě vydávat své hry samostatně. Mezi nejznámější tituly tohoto období patří Dune II, The Legend of Kyrandia a Lands of Lore. Jenže největší úspěch WS přišel s rokem 1995, kdy byla vydána Command & Conquer stavějící na principech z Dune II. Brzy nato následoval Red Alert a Monopoly, první komerční hra s podporou hry přes Internet. Tato hra a série C&C byly nejvýdělečnějšími hrami Westwoodu.

V srpnu 1998 bylo WS odkoupeno EA za 122,5 miliónů dolarů. V reakci na to, že EA neměla v úmyslu zachovat značku Westwood, mnoho dlouhodobých zaměstnanců odešlo a založilo Petroglyph Games. Společně s WS získalo EA i Westwood Pacific, později známé jako EA Pacific, které vyvíjelo a spolupracovalo na hrách Nox a Red Alert 2.

Jednou z posledních her vyvinutých Westwoodem byla C&C: Renegade, která se příliš dobře neprodávala a tak bylo WS v březnu 2003 společně s EA Pacific zlikvidováno a zaměstnanci přesunuti do EA Los Angeles. Poslední hrou Westwoodu bylo MMORPG Earth & Beyond.

Zdroje: Moby, Wiki.

Nejlépe hodnocené hry