Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Command & Conquer: Yuri's Revenge

08.10.2001
84
121 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Sovětský svaz je poražen, premiér Romanov sesazen, ale Yuri se nehodlá vzdát. Shromáždil vlastní armádu a po celé Zemi rozestavěl věže na ovládání mysli. Vítězní Spojenci a z porážky se oklepávající Sověti tak poznávají nového nepřítele…

Command & Conquer: Yuri's Revenge je datadisk k úspěšné RTS Command & Conquer: Red Alert 2. Přídavkem je vedle dvojice kampaní o mohutnosti 7 dějství za USA a Sovětský svaz, včetně kuriózní mise na Měsíci, také notná sada nových jednotek a nová hratelná strana ve skirmishi a multiplayeru.

Nejvíce patrnou novinkou je právě představení nového technologického stromu Yuriho. Yuriho jednotky, na bojišti ctící fialovou barvu, podle očekávání staví na ovládání myšlenek. Součástí Yuriho arzenálu je ale i "obyčejná" odstřelovačka Virus a UFO. Zajímavostí je, že tato strana má místo opravny vozidel drtičku, kde se vozidla mění na kredity. Místo po Yurim v sovětské armádě zaujal drsný chlapík Boris, jehož schopností je zaměřovat cíle pro letecké útoky.

Grafický kabát zůstal nezměněn, opět jsou zde hrané a renderované sekvence. Audio stránku doplnilo několik nových skladeb.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Pro mne jeden z nejlepších RTS datadisků, které jsem hrál. Už tak výborný RA 2 se v tomto rozšíření dočkává nápaditého nastavení původního příběhu, nabízí dostačující počet misí (po sedmi za USA i Rusko) a nádavkem předhazuje nového protivníka – Yuriho armádu. Tady je určitě chybou, že v singleplayerové kampani nemáte možnost tuto stranu “commandérovat“.

S označením datadisku jsou obyčejně nejvíce pojeny nové jednotky, ty tu samozřejmě jsou. Je tu několik nových jednotek za Amíky (guardian GI, bojová pevnost, robot tank) i Rusáky (Boris, obléhací vrtulník, špionážní letadlo), pár dodatečných budov a především úplně nová strana, které není pouhou kopírkou ruského vzoru, i když původní Yuriho výskyt v RA 2 dal by se v této rovině brát za logickou směrnici.

A že Yuriho armádní sbor není jen do počtu lehce posoudíte už z počtu různorodých jednotek – např. mobilní těžební stanice s otroky (po její likvidaci jsou otroci volní), brute (pěší jednotka, schopná zničit tank), gattling tank (se zvyšující se kadencí podle délky útoku), létající talíř (ultimátní letecká jednotka), master mind (dokáže ovládnout hned několik nepřátelských jednotek najednou), magnetron (přitáhne si ve vzduch nepřátelské vozidlo na dostřel) nebo boomer (ponorka vyzbrojená torpédy i raketami). Vynalézavé do té míry, že by člověk podobný invenčně bohatý vklad čekal u sólo hry a ne “pouhého“ datadisku.

V příběhu této nástavby se fanoušci původní hry dočkají všech jeho hereckých figurek. Je tu (jak jinak) Yuri Udo Kiera, Tanya Kari “sexy v nátělníku“ Wuhrerové, poručík Leeová uhrančivě modrooké Atheny Masseyové i prezident Dugan Raye Wise. Příběh není jen pouhou nastavovanou kaší a v mnohých ohledech původní dění i přesahuje. Pohraje si s cestováním v čase (v ruské kampani končí Yuri v tlamě T-Rexe), sem tam utrousí nějaký ten vtípek (třeba v Egyptě, když obsadíte pyramidu, z té se vyvalí mumie), v každém případě ale nenudí. Výborná je scénka po vítězné spojenecké kampani, Tanya ve večerní robě prohodí něco směrem k vám, jako že se uvidíte na banketu a pak jen hledí, když se objeví poručík Leeová, také ve večerní róbě, bílé a náležitě vytvarované a je hned jasné, že Tanya bude muset o vaši pozornost ještě zabojovat (a okamžitě se také shání po Einsteinovi a po případné menší časové upravě) :-))) Hodně vtipné a zábavné.

Hra se velmi přirozeně hraje, neprudí ani při nejtěžší obtížnosti a také ve vás nevyvolává pocit laciného vítězství. Jak jsem poznamenal na začátku, Yuri´s Revenge je jeden z nejlepších RTS datadisků, jaké jsem hrál a zaslouží si minimálně stejně dobré hodnocení, jako jeho domovská platforma.

Pro: zabavný příběh, dobré nápady (zakončení za obě kampaně), Tanya, poručík Leeová, Yuriho jednotky

Proti: ve skupině jednotek nelze odfiltrovat jeden druh, v singleplayeru nelze hrát za Yuriho, nepřítel slepě utóčí do stejného prostoru pořád dokola

+16
  • PC 80
Mě osobně Yuriho pomsta přila jako povedený datadisk. Hra měla spád, na každé straně nové jednotky a v rámci multiplayeru možnost hrát i za stranu Yuriho. Něco jsem se téhle hry přes LAN nahrál a výborně se bavil.

Pro: Nová Yuriho strana, doplněné jednotky na straně spojenců i sovětů, cestování časem.

Proti: Na to že se jedná o datadisk, výraznější zápory nenacházím.

+8
  • PC 85
Možno budem prehánať, ale tak nadupaný datadisk sa len tak nevidí. Vývojári Red Alert 2 tu vylepšili všetko čo sa len dalo a z Yuriho armády spravili kurevsky silného protivníka, ktorý disponuje predovšetkým starými osvedčenými zbraňami na ovládanie mysli od dosť zákernej Psychic tower po Master Mind. Najväčším svinstvom pre mňa u Yuriho jednotiek bola Sniperka menom Virus. Príbeh pokračuje z úhlu víťazstva Aliancie a pomocou stroju času sa vraciate do nedávnej doby kedy Yuri svoju armádu len budoval a zabrániť mu ovládnuť celý svet. Mnoho spojeneckých zbraní dostalo vylepšenia vrátane Guardian GI, ktorý je velmi účinný proti tankom aj letectvu či robot tank, ktorý yuriho technológie nemôžu ovládnuť. Čo som naplno ocenil u Sovietov tak to bol ich Bunker, ktorý je dosť lacný a vydrží dlho. A ocenil som aj takzvaný Siege Chopper - útočnú helikoptéru, ktorá sa môže rozložiť na dosť účinné delo. Ďalším podstatným atribútom je aj skutočnosť že vojaci opevnení v budove po zlikvidovaní určitého počtu nepriateľských jednotiek budú po vylezení z budovy dekorovaní. Zrazu máte pred sebou aj desiatku kapitánov. Ako tomu bolo už v dvojke, aj tu máte za Sovietov v kampani ťažšiu robotu. Predovšetkým mám na mysli 5 misiu kde máte za úlohu dobyť Yuriho základňu na ostrove. Mne to trvalo prejsť skoro dva a pol hodiny. Ale je tu aj jedna megazaujímavá misia kde bojujete na.........Mesiaci. Za Spojencov sa tu pozriete aj do Egypta, Seattlu, Sydney, Londýna a na záver si zabojujete v Antarktíde. Ako som písal na začiatku, Yuri´s Revenge je maximálne vydarený a zábavný datadisk, ktorý stojí za to.

Pro: Nové jednotky, zaujímavé misie v nových lokalitách vrátane Mesiaca, nová hudba, Yuriho dosť dobre vybavená armáda, celková atmosféra

Proti: absolutely nothing

+5 +6 −1