Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Virgin Interactive

Spojené království
Založeno 1994
Virgin Interactive vzniklo změnou jména z části Virgin Games v roce 1994 a celé je součástí Virgin Group, hlavní sídlo má v Londýně ve Velké Británii.

Po celou dobu působení na trhu spolupracovala s Capcom Co., Bethesda Softworks, Disney Interactive Studios a mnoha dalšími firmami. V letech 1994 - 1998 soupeřila s EA o první pozici na trhu, souboj ale pomalu prohrávala a v roce 2004 se z distribučního pole stáhla úplně. Od té doby funguje pouze oddělení Virgin Games, zaměřené na online hazardní hry fungujících přímo na internetu.

Vývojářské studio pomohlo v kariéře mnoha vývojářům, včetně Westwood Studios (který vyvinul sérii Command & Conquer a PC port Resident Evil). Také, mnoha pracovníkům Shiny Entertainment, včetně Davida Perryho, který pracoval pro společnost Virgin Interactive, než se oddělil a vytvořil Earthworm Jim. Také známý videoherní hudební skladatel Tommy Tallarico, umělec Doug TenNapel, designér David Bishop, animátor Bill Kroyer, umělci Andy Luckey a Mike Dietz a programátor Andy Astor.

Nejlépe hodnocené hry