Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Command & Conquer


Zajímavosti

Ostatní

Původní název hry byl jen Command & Conquer, Tiberian Dawn bylo přidáno později, aby se dala lépe odlišit první hra od celé série.
Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.
Command & Conquer lze bez problému nainstalovat i na Windows 7/8/8.1/10 64 bit v případě že použijete:
a) InstallShield pro zdarma stažitelné ISO disky pro GDI a NOD.
b) vlastníte placenou Command & Conquer The First Decade edici (DVD nebo digitální verze)

Postup jak eliminovat chyby v grafice při spuštění 16 bit aplikace Command & Conquer z roku 1995:
1. Nainstalovat hru z Command & Conquer The First Decade edici
2. Spustit hru přes ikonu Command & Conquer The First Decade na ploše, zobrazí se Launcher s výběrem C&C her. Pozor nekliknout na Command & Conquer!
3. V adresáři kde je hra nainstalovaná, tzn. v adresáři Command & Conquer(tm) spustit soubor CCSETUP.EXE a v něm nastavit rozlišení 640*480 (default je 640*400) + vybrat Allow hardware filled blits + povrdit novou volbu.
4. V adresáři kde je hra nainstalovaná, tzn. v adresáři Command & Conquer(tm) vybrat soubor C&C95.EXE - prav. tlačítkem vybrat vlastnosti - na záložce Kompatibilita zvolit Spustit s rozlišením 640*480 a uložit volbu.
5. V již spuštěném Command & Conquer The First Decade Launcheru s výběrem C&C her spustit první C&C hru a veškerá grafika, filmy, menu, vše je v pořádku, zcela bez chyb.

Pozn. tento postup je nutné opakovat při každém novém spuštění hry. Tzn. pokaždé je nutné zopakovat kroky: 2 + 4-5 s výjimkou kroku 1 a 3 které jsou trvalé.