Command & Conquer

@mazar1234 (02.08.2019 20:08): Zajímavá informace :) Já to obsazování moc nepoužíval pokud to nechtěla přímo hra, radši jsem všechno rozmetal na prach. Ale jak jsem psal, nejsem žádný stratég :)
@Han22 (komentář): Asi 3 tyzdne dozadu som si to cvicne presiel :-D

Inac paradoxne niektore cheatovacie finty co ma pocitac sa daju vyuzit proti nemu, specialne to plati v poslednej misii za GDI, kde sa opakovanym obsadzovanim minizakladnicky so 6 silami daju harvestovat miliony :-D

Pocitac je totiz strasny ojebavac a neharvestuje 700cr z jedneho harvestu ako hrac, ale jedna jedina davka mu vzdy naplni doplna vsetky kapacity (sila) ktore ma. Cize z jedneho harvesteru si kludne doplni aj 10 000 ak ma postavenych tolko silos.
@pajmič (28.06.2019 03:50): Ja som to kúpil asi pred 2 rokmi na Kinguine za 5€, ale z času na čas si nejakú kampaň z niektorej CC prejdem zo srandy, teraz mám aktuálne rozohranú GDI v tomto CC.

Je tam sranda, že podľa splnenia tej misie s Commandom (lvl 6 myslím) tam môže byť jedna misia navyše ak hráč nezničí tú správnu budovu ktorú má zničiť.
@Paul (27.06.2019 09:42): jj slyšel ale mám dobrou zprávu.

Na Intel + Nvidia + 1440p monitoru jsem musel nejprve spustit C&C Launcher ale nespouštět první C&C, pak zkontrolovat přímo na souboru C&C95.EXE v režimu zpětné kompatibility že je zatrženo spustit v 640*480 a až poté spustit první C&C přímo z toho launcheru a výsledek? Grafika naprosto bez chyb! Paráda :)
@Malignus (23.06.2019 23:40): tak jsem to zkoušel na domácí sestavě s i5-2400, GTX 1060 6 GB, 1440p monitoru a Windows 7 SP1 64 bit. Stejný postup aplikovaný níže mě nepomohl. Pokaždé když jsem dal C&C95.EXE v režimu zpětné kompatibility spustit v 640*480 tak se to nastavení samo odebralo, i když jsem jej ručně potvrdil. Hm, takže první C&C jedině na chatě. :)

Bez toho nastavení stejná chyba v grafice, filmech, atd. jako na AMD. Spustit to v 640*400 lze ale ...
@Malignus (23.06.2019 19:29): může to být kombinací OS a GPU. Když jsem tu Ultimate Edici zkoušel rozjet na Windows 8.1 64 bit s Nvidia GT 840M, tak vše funguje bez jakýchkoliv zásahů. Na Windows 7 SP1 64 bit jsem měl s ATI HD 5750 problém s grafikou. Je klidně možné že ten problém není na nových Nvidia a AMD kartách. Může to souviset s ovladači GPU.
Tak jsem rozjel první C&C z C&C The First Decade z Ultimate Edition na Window 7 64 bit i na ATI HD 5750. V menu, filmech a grafice hry, prakticky všude jsem měl podivné artefakty, některé barvy chyběly a byly nahrazeny růžovou.
Řešení: v adresáři hry kde je nainstalovaný první C&C v C&C95setup.exe zvolit místo default 640x400 rozlišení 640x480 a poté na C&C95.exe v režimu kompatibility zvolit spouštět v rozlišení 640x480, pak je veškerá grafika ok, s tím že hru spouštím přes launcher C&C, který se automaticky vytvořil na ploše.

Minulý rok v létě jsem hrál a dohrál Dune 2000 za všechny 3 rody, letos v létě pokořím první C&C.

EDIT: pro ty co mají staženo ISO s prvním C&C zdarma. Jak C&C, tak Red Alert jsou 16 bit aplikace, ty normálně nelze nainstalovat na 64 bit systémy. Není nutné mít 32 bit Windows ve virtuálce, s pomocí tohoto programu velmi jednoduše nainstalujete 16 bit aplikaci na 64 bit OS. Více zde.
@Paul (14.11.2018 20:24): Hehe, remaster znamená, že se tam nějak magicky přidají "loot boxes"? .-)

Ale jinak se těším, Red Alert má dost silnou nostalgickou hodnotu (i když už vlastně tu poslední C&C antologii mám).
Tak se mi to konečně asi napotřetí podařilo, začínal jsem na malém ostrůvku s MCV a několika jednotkami a na dalším ostrůvku těsně pod tím prvním, mi zůstal trčet Commanďák jelikož mi hnedka sestřelili dopravní vrtulník.
S vypětím všech sil jsem odpálil atomovku na GDI obranu a přijel mi další MCV už na pevninu, kde nastalo peklo! Nevím jestli bych to vůbec dal, kdyby se GDI harvestři nesrazili na mostě a UI si s tím vůbec na chvilku nebyla schopna poradit, takže jsem vyrobil tři harvestry a získal trochu náskok. Pak už to šlo, ale neskutečnej hardcore. Ufff
Ty posledni dve mise za NOD, jsou brutalne brutalni. Predposledni jsem malem nedal a rozsekal mys. U te posledni se nemuzu chytit hnedka ze zacatku.
No ono je to fakt tak rychlé, že se nedá trefit absolutně do ničeho, třeba to způsobuje ten patch na rozlišení, nevim, jak třeba to nastavení patche zase změnit? Ani setup hry před spuštěním nefunguje, neumí nalézt ten config soubor a ani se nespustí. A při instalaci patche mi to vždy píše, že nemám nahozený .NET Framework 2.0, stáhl jsem nejnovší 4.0 a předpokládal že obsahuje i všechny předchozí, nevim no a pak raději i 2.0 ale to je nějaký Compact a nevím vůbec jestli to na to bude mít vliv.
Každopádně počkám až se XP doaktualizují a pak zkusím přeinstalovat C&C a patch a uvidím.
Jako mně je jedno jakou verzi budu hrát, hlavně nějakou aby tam byly ty mise za GDI, ale na dosbox potřebuji jinou než tu win95 verzi z CD ne?
Ještě zkusím tohle na svých win7 64b:
EDIT: Vono to fachá! :) hurááá, teda aspoň zatím první mise, ikdyž mi nějak divně poskočilo okno mapy, ale to nevadí, prostě to jede!!! Neuvěřitelné!
@koudy_cz (01.04.2014 12:51): Člověče už je to nějakej pátek co jsem to hrál, takže si to přesně moc nepamatuju. Ale pokud vím, tak první mise se odehrává na malý mapě, takže jsem měl taky pocit, že to rozlišení nějak nefachčí, tak jestli to není tím, ale pokud to přetrvá tak je někde problém a nevím kde. Ani nemám pocit, že bych to nějak zpomaloval, akorát ta myš byla dost rychlá to je fakt, ale ne tak aby to bylo nehratelný, jseš si jistý že v nastavení hry nemáš Game speed na maximu? Jinak v těch odkazech co jsem ti sem dával jsou pak linky na support diskusní fóra, tak tam když tak zkus něco dohledat, nebo se zeptat.
Aha, tak ta hra běží hrozně rychle, proto asi ten problém s myší, jednotky úplně lítají po mapě, je to prostě zrychlené...něčím, nedá se to někde nějak zpomalit? V tom patchi třeba?
@Crash (01.04.2014 10:48): No takže, ViRusi mně to ale při instalaci píše že je nekompatibilní s 64b verzí win, ta hra bude beztak 16bit, dál jsem to nekoumal.
Ve virtualizovaných XP se mi podařilo nahodit i patch, a hru následně spustit, po úžasných ukázkách :) jsem si měl vybrat stranu, jenže je to naprosto neovladatelné, myš lítá z jednoho rohu na druhý, pohnu o milimetr a je to na druhém konci obrazovky, zkusím pohledat co s tím, jestli se to nedá nějak ošéfovat. NO a taky to rozlišení je nějaké divné, při instalaci patche jsem zaškrtnul 1024x768 ale stejně je to zmenšený obdélník s černým rámem.
EDIT: Tak ty tři mise v prohlížeči jsem slupnul jako nic :) parádní to tam je, úplně v pohodě hratelné, ještě tak aby tam bylo všechno. Kdyby to takhle bez problému jelo i v OS, tak bych neměl připomínek.
@koudy_cz (01.04.2014 10:33): Co jsou gold, tak bez problému jedou na Win 7 64 bit., ale měly rozhozené barvy a až Unoffcicial patch 1.06c to spraví a udělá lepší rozlišení.

Což jsem měl věděl dřív než při hraní OP :-D , díky moc Crashi.
Nevíte, kde bych sehnal Command & Conquer: Tiberian Dawn, když je to teda freeware? Na offiko stránkách C&C jsem to nenašel, jen popis historie jednotlivých dílů.
No a ještě nejlépe, aby to jelo na W7 :D případně třeba v nějakém emulátoru, nebo ve virtuálu na XP?
Hrál jsem to jako hodně malej před bůhví kolika lety, ještě dodnes si pamatuju ty první mise (jak jsou ve videu), tehda jsem byl zažranej do AoE I, takže tohe byla docela změna, a moc jsem to nezvládal :D
Edit: tak něco jsem našel tady: http://www.freegame.cz/hry-ke-stazeni/zd ... ommand-conquer/16559
uvidím jak to pofrčí.
Edit2: tak nic, mám 64b Win7 :D tak to abych někde vyštrachal starý PC, nebo to zkusil nahodit na virtualizovaných winXP...
@Crash (06.03.2014 06:38): O tu kampaň mi ani tak nejde jako o přešvihlou obtížnost. Já jsem dohrál půlku datáčů k Red Alert a celej ke KKnD a byl to takovej masakr, že mě to spolehlivě odradilo od dalšího hraní. Ale jo, kampaňový filmečky chyběj. Navíc záporáci je maj vždycky lepší a správně švihlý. :-)
@Malignus (06.03.2014 05:38): Souhlas, taky je nedohrávám, navíc na nich není žádná kampaň jen mise, které máš všechny od začátku přístupné, takže mě osobně to moc nemotivuje dohrávat.
Datadisky jsem nedal. Jsou zbytečně těžké a já už na to nemám tolik času jako dřív. :-(
I po těch letech, stále výborné. Jedu a doufám i dojedu celou sérii.
[neexistující komentář]: Sorry ale tohle se fakt nedá. Já fakt nejsem člověk, který by si chtěl nějak mastit ego na novém uživateli a hledat za každou cenu v tvých výtvorech chyby a dávání minusů mi je dokonce i vyloženě nepříjemné, ale někdy to nejde jinak.

Hromada zbytečného popisného textu ve kterém se ovšem nedozvím, co si o té hře vlastně myslíš, kromě nicneříkajícího oslavování hry a 100% hodnocení. O jejích chybách samozřejmě ani slovo, budiž, asi žádné nevidíš, ale ani o těch plusech jsem se nic nedozvěděl, natož o nějakých argumentech a důvodech proč to je stovková hra. Za to je tu hromada popisu jednotek a budov a jak sám přiznáváš obšlehnutá z té přílohy Levelu, jejíž jediný účel je natažení textu a nechtěné přiznání autora, že neví o čem má psát.

Nevím kdy ten text vznikl, tipoval bych to na pokus školáka napsat recenzi, ale rozhodně bych se styděl to sem nakopírovat. A to nemluvím o té neuvěřitelné spoustě pravopisných chyb, shoda podmětu s přísudkem ti skutečně nic neříká, to není pár překlepů, nebo přehlédnutí, vždyť těch chyb jsou tam desítky. To se skutečně psaním živíš? No ty brďo...
Tak jsem zjistil, že Westwood to před pár lety uvolnil jako freeware. Hrál jsem Dunu 2000, tak jsem si řekl, že si hodím i její na Zemi se odehrávající starší bratříčky. Mno, grafiku jsem čekal horší, ovládání je pro člověka odkojeného Age of Empires II taky dost otřes (ale Duna 2000 to měla podobně) - beztak se mi na tom líbí jen ty filmy mezi misemi, škoda jen, že videa jsou prokládaná...
To já musel nainstalovat 2 oficiální patche, jinak mi při spuštění padal Tiberian Dawn a Tiberian Sun.
Dobré slyšet. Po tom co jsem si přečetl na internetu to vypadalo hodně zoufale. Zkoušel jsi všechny hry z packu ?
Tak jsem si o tom packu četl a na jednu stranu tam sice budou problémy s Windows 7 (asi s takovým systémem nepočítali), takže bude třeba tweakovat jako blázen, ale na tu druhou je to zase báječnej balíček ALL-IN-ONE.
Doporučuju začít napřed sérií Red Alert a pak až Tiberiem. Red Alert začíná kolem roku 1950 a končí kolem 1989, kdežto Tiberiová série začíná roku 1997, kdy poblíž řeky Tibery dopadl asteroid... :-) Navíc Red Alert 1 se odehrává ještě před Tiberium Dawn. Stalinův poradce je fakt charismatickej tápek. ;-)
OuKá, sounds like a plan. Těch her je docela dost, co ? Tak 20, ale pokud to dobře chápu, tak mě (minimálně zatím) zajímají jen první díl, Red Alert 1-2 a Tiberian Sun. Ale nevím jak s datadisky, je jich strašně moc. Možná existují nějaké komplet edice though.
Čím jsem starší, tím více doháním staré resty. Mezi ty největší patří totální opomíjení série Command & Conqueer.
Rád bych se zeptal, jestli se ještě dnes vyplatí začít prvním dílem, nebo třeba až Red Alertem (či Generals), popřípadně nějakým úplně jiným.
vvendigo: Když už tu mluvíte o těch mínusech u tvého komentáře, tak se také zapojím. Nejde o to, že by se mě (a předpokládám i dalším) nelíbil tvůj názor, ale pro člověka který nehrál ani Cannon Fodder ani Dune II je pro mě nic neříkající. Aby pro mě měl tvůj komentář nějaký smysl, tak bys měl trochu rozvést. Proč se to podle tebe něco mezi? Čím je to lepší, čím horší? Co tě neoslovilo?

No prostě když už něco děláš, nedělej to polovičatě! Z tvého komentáře bych mě pochopit jestli bych měl obdobný názor nebo ne. Když to tak vezmu doufám, že si tuto připomínku vezmeš k srdci ne jen ty, ale i ostatní co se tady na DH vyjadřují jednou větou.
vvendigo: Pokud orientační minimum tří řádků znamená "pseudorecenzi", tak ano, vyžaduji pseudorecenze. A ten tvůj komentář jsem samozřejmě přečetl (ani jsem se nezapotil), jen říkám že budu bez ohledu na to hodnotit.
No, mel sem na mysli spis pasaz: "Komentář slouží k písemnému ohodnocení hry, prezentaci dojmů a obhajobě vašeho číselného hodnocení. Jednoduše k vyjádření vašeho názoru na hru." Cili nic, co by vybizelo k sepisovani nejakych pseudorecenzi.
Chapu, ze minusy jsou ciste subjektivni a muzes je udilet i podle kriteria "Napsal by to takhle Dostojevskij?"
Akorat me zamrzelo, ze kdybys muj komentar cetl, zjistil bys, ze vety jako: "Grafika ujde. Na tehdejsi dobu. Nikdy jsem to nehral do 4 rano." jsou celkem implicitni, cimz se dostavam na pocet vet predchoziho, jiste kvalitnejsiho, komentare. :)
"Pokud tedy s nějakým komentářem a hodnocením plně souhlasíte, tak není nic jednoduššího, než jeho autora "virtuálně" poplácat po zádech a dát mu kladný bod. Pokud s komentářem naopak vyloženě nesouhlasíte nebo se vám nelíbí jeho zpracování či kvalita, tak záporný."

vvendigo: Co se ti nezdá?
Ouradum, pocitajicim vety bez ohledu na obsah, bych doporucil ke cteni 'napovedu a pravidla'. :)
Takovéhle komentáře jsou fakt mor. Asi budu dávat automatické minusy každému komentáři, co má méně než tři řádky, bez ohledu na obsah (protože co za obsah člověk narve do jedné věty...). Je vidět, že někteří lidé jsou přístupni kritice a jsou ochotni dát si větší práci, pokud do nich ostatní zaryjou, tak proč to nevzít trochu plošněji.