Xzone.cz – Vyhrajte luxusní PlayStation herní koutek v hodnotě 250 000 Kč!

Cosmo's Cosmic Adventure

Cosmo's Cosmic Adventure: Forbidden Planet

akce > plošinovka *
01.03.1992 PC
Cosmo je malý zelený mimozemšťan s přísavkami místo rukou, který je zrovna spolu s rodiči na cestě na oslavu svých narozenin v Disneylandu, když do jejich kosmické lodi narazí kometa a zřítí se na neznámou planetu. Aby toho nebylo málo, během Cosmova průzkumu neznámého území se jeho rodiče ztratí. Hlavním úkolem je samozřejmě rodiče vypátrat.

Hra nabízí tři epizody, kdy každá nabídne 10 různorodých levelů plných dobrodružství. Lesy, ledové jeskyně, ale i města a továrny, to je vše, s čím se musí malý Cosmo vyrovnat za pomocí svých bomb a přísavek.

[přesunuto z komentářů] Prosím prosím. Nevíte někdo, zda se hra cosmic dá ještě někde sehnat?? Hledám už dva dny a.nic :-(

Cosma jsem hrával jako chlapec a strávil jsem u něj hodně chvil Popravdě řečeno, vždycky si na něj vzpomenu, když hraju nějakou plošinovku. Přitom jsem ve stejné době hrával i Jill, která mi přirostla k srdci více. Přesto u plošinovek si vybavím hlavně Cosma.

V lavě mi zůstaly hlavně zvuky, když postava sbírá různé předměty nebo zlikviduje nepřítele. Grafika je velice pěkná a to podtrhje i zajímavě vypadající svět plný zvláštních nestvůr. Hratelností se jdná o klasickou plošinovku, kterou však obzvláštňuje schopnost hlavního hrdiny se přichytit ke zdi. Hudba se mi dnes již nezdá, tak pěkná což padá na vrub měnícímu se vkusu.

Hru si možná znovu v blízké době zahraju, abych si připoměl ranná hráčská léta. Určitě doporučuju, pokud vám nevadí, že je hra z první poloviny 90. let, což je znát.

Pro: Zábavná, pěkná grafika, nostalgie

Proti: ?

Podle mě, dost možná nejlepší hopsačka od firmy Apogee. Mnoho věcí na sbírání, mnoho věcí na zašlapání, vzestupující obtížnost, rozmanité prostředí. Náš malý ufounek má stejně jako jeho dvourozměrní kolegové speciální vlastnost. Tou vlastností je přisávání na stěny propastí, či stromů. To znamená, že se snadněji dostanete k ukrytým bednám, životům atd. Obtížnost je časem opravdu tuhá, naprosto vše co se hýbe je zlomyslné, závistivé, agresivní, nevrlé a zlé. Hraje se to ale překvapivě stále velice dobře, ovládání reaguje včas a vůbec po stránce ovládání je hra velmi příjemná.
Co bych ale hře vytknul je její barevný filtr, který s kombinací s nedostatečným FRAMERATE po hodince hraní způsobuje bolest očí, pro slabší povahy i bolest hlavy. Tak jako tak, včera jsem skončil ve 4 levelu a určitě se k tomu velmi brzo vrátím.
Jedna z prvních her, které jsem vůbec hrál, a kterou si rád zahraji i dnes.

Na Cosmu se mi vždycky nejvíce líbila grafická stránka hry. Těch "pár" barev, kterými tato hra disponuje, mě dokázali nadchnout a dál si představovat Cosmův svět. Mohl bych to nazvat pastvou pro oči.

Odlišné levely s různorodými nepřáteli, jsou velice pěkně zpracovány. Třeba mise v bouřícím, nočním lese je výborně atmosférická. Na své cestě se podíváte třeba do továrny, ledové jeskyně, či houbového města.

Hra je sice velice prostá, žádné složitosti ani obtížné herní prvky tu nehledejte, jsme v roce 1992. Jedná se o prostý úkol - dostat se z bodu A, do bodu B.

Zkratka jedna z her, se kterou se pojí notná dávka nostalgie. Tak proč si nezahrát něco, co není úplnou, krvavě masakrátorskou střílečkou.

Pro: Pěkně ztvárněná, relativně nenásilná hra.