DuckTales: Remastered

akce > plošinovka *
13.08.2013 PCPS3WiiU
11.09.2013 X360
Ve hře se ujímáme role strýčka Skrblíka z Kačerova, který získá od rafanů plány na nalezení obrovských pokladů, nacházejících se na několika kontinentech. Tyto oblasti lze vybírat v libovolném pořadí a splnit tam daný úkol podle toho, kterou oblast budete chtít zrovna navštívit. Jednotlivé úrovně obsahují protivníky, kteří se budou snažit strýčka Skrblíka a jeho přátele zastavit, aby nenašli zlato a drahokamy.

Každé prostředí má jiný hudební motiv, nepřátele a nástrahy, které honbu za poklady ještě ztíží. Co se týče hratelnosti, jedná se o klasickou hopsačku, kde je potřeba vyhnout se všem pastím a nepřátele vyřídit tak, že jim ze shora skočíte na hlavu, což je omráčí. Během putování se objeví všechny hlavní postavy známé z dětského, animovaného seriálu.

DuckTales: Remastered je remakem původní hry DuckTales pro NES a Game Boy z roku 1989. Kromě vylepšené grafiky, má hra oproti původní verzi tutoriál, mapu každé úrovně a zjednodušené ovládání. Jinak jsou jednotlivé úrovně, po stránce leveldesignu, totožné s originálem. Navíc získané peníze lze ve hře utrácet za bonusové koncepty, kresby a obrázky z vývoje hry.

Tak DuckTales: Remastered celkem překvapil v dobrém i ve zlém. Tak nejdřív to co bavilo a překvapilo.

Jako hopsačka je to zjevení z dob které už jsou dávno pryč, jen si vesele hopsáte snažíte se najít co nejvíc drahokamů a skrýší, vyhnout se pastím a zneškodnit nepřátele. Každé prostředí má jiné téma a hudbu, a každá úroveň má na konci souboj s bossem. Jinak postavy a scény co se odehrají jsou vtipné a dabing je též solidně zvládnutý.

Co se týče herní délky tak je zhruba tak okolo 4 hodin, ale finální pasáž mě tedy nepříjemně překvapila. Ta se zakládá na velmi detailní přesnosti kdy jedna chyba znamená smrt a celé znova. To mi sice připomnělo doby dávno minulé kdy to tak bylo často, jenže tady se tato nepříjemnost schovala až na konec.

Jinak je to ovšem fajn hopsačka která dává vzpomenout na původní hru z Nesu, a všem fandům Kačerů připomene víkendová rána.
Dle mého názoru jeden z kvalitních remasterů poslední doby. K původní hře jsem si dá se říci jen přičuchnul, tudíž jsem byl tuto novou verzi hodně zvědav, jelikož Skrblík patřil k mým nejoblíbenějším seriálům, co dávali o víkendu ráno. Co ze začátku zmíním, je zdařilá retro hudba v hlavním menu, která do člověka vžene pocit, že už chce prostě začít hrát za svého oblíbeného kačera. Hře rozhodně nechybí humor, to už dokazuje hned první úroveň ve Skrblíkově trezoru, který se pokouší uchránit před Rafany. Skrblík rozhodně nešetří sarkasmem a s chutí shazuje i ty nejtvrdší protivníky, co ve hře jsou. Nejednou jsem se pousmál nad jeho výstředností a smyslu pro humor. Rozhodně za to může i kvalitní dabing, který obsahuje velice výbornou výslovnost, tudíž i laik na angličtinu prostě musí rozumět.

Ovládání je vskutku dobré. Není zde to žádné přecitlivělé, jak je u plošinovek zvykem. Skrbla reaguje na mačkání kláves naprosto přesně a to je ten důvod, proč se to tak skvěle hraje. Oproti tomu je zde i docela vyvážená obtížnost (až na poslední pasáž, u které jsem začal docela i nadávat, jak si do psího zadku mohou dovolit, tohle dávat do hry pro děti) a rozmanitost prostředí rozhodně nezaostává. Probádáme džungli, Drákulův hrad anebo i pro někoho velice známé podzemí alias Střed Země. Poslední zmiňované mě přivádí k velmi mnoho narážkám k seriálu. Je jich spousta a každý správný nostalgik by si jich měl všimnout.

V předposledním bodě stojí za zmínku náplně úrovní. Teoreticky to je v podstatě to samé: dojdi z bodu A do bodu B (co jiného taky v plošinovkách čekat). Ovšem zde je to okořeněno takovými miniquestíky, které musíte cestou splnit, abyste se do bodu B vůbec dostali. Zmíním například hledání mincí, zprovoznění výtahu, vypnutí bezpečnostního systému apod. Cestou sbíráme drahokamy a hledáme tajné místnosti, ve kterých jsou také většinou drahokamy. Ovšem při poctivém sbírání si v trezoru můžeme koupit různé bonusy ve formě skečů a dalších zajímavých blbůstek.

Jako poslední bod si nechám vizuální stránku hry. Grafika hry je 2,5D, což znamená 2D postavy, ale ostatní 3D a je to naprosto boží kombinace v tomto světě od Disneyho. Ovšem nejlepší na tom jsou ty perfektní animace postav. To když Skrblík hopsá na pogo tyči, to když golfovým švihem trefí něco tvrdého, to když se vynořuje z té hromady zlaťáků a plive je.

DuckTales je slušná oddychová plošinovka, která pobaví bez ohledu na věk.

Pro: Je to prostě Skrblík, grafika, animace, dabing

Proti: Poslední pasáž je fakt k nasráníhodná