Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Space Quest II: Vohaul's Revenge

Space Quest II VGA Remake

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
31.12.2011 PC
Vývojáři:
Infamous Adventures
Oficiální stránky:
https://infamousadventures.itch.io/space-q…
Space Quest II: Chapter II - Vohaul's Revenge původně vyšel roku 1987 s EGA grafickým zpracováním a ovládáním pomocí zadávání příkazů. Na rozdíl od dílu prvního, kterému se o několik let dostalo VGA předělávky přímo od Sierra však Vohaul's Revenge zůstal neupraven. Infamous Adventures tak po více než pěti letech prací přinášejí remake, který se snaží být co nejvěrnější předloze, přidává však původní dabing a některé další úpravy. Stejně jako předchozí projekt, remake King's Quest III: To Heir is Human, je titul Infamous Adventures zdarma ke stažení ne jejich stránkách. Hra je vytvořena pomocí enginu AGS.

Znovu si tak zahrajete za Rogera Wilca, vesmírného uklizeče, který momentálně pracuje na Xenon Orbital Station 4. Děj však nabere obrátky po únosu Rogera Sludge Vohaulem a humorný příběh bude moci začít.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Roger Wilco! Blonďatá kreatura s velejemným hláskem proti Darth Vaderovi, pardon, Sludge Vohaulovi. Poté, co si užil patnáct minut slávy za záchranu domovské planety (které mu vyneslo především pozvání do talk show Davida Letter...droida, zde cameo zasloužilého Joshe Mandela neboli voice actora krále Grahama blahé paměti) je zase zpět ve vesmíru. Protože si ale dělal z Vohaula srandu v hlavním vysílacím čase, ten mu přísahá pomstu a unese ho i s raketoplánem, ve kterém milý Roger měl uklízet čísi blitky.

Vohaul se zachová jako správný megapadouch, Rogerovi vyslepičí svůj plán pomsty a místo, aby jej na místě odstřelill, pošle ho za doprovodu svých nohsledů z Planety opic makat do dolů... a poté, co se Roger vymotá ze zeleného pekla a uletí pryč, opět unese jeho raketoplán a vtáhne ho do svého asteroidu, aby ho nechal po svém sídle téměř beztrestně pobíhat. Hra po úmrtí během vypečených puzzlů volá po lobotomii herních vývojářů, tenhle (přiznaný) pastiš však dostane zcela novou úroveň poté, co se Alien pokusí dát Wilcovi francouzáka...

Výše zmíněné bych mohl napsat i k samotnému originálu, kdybych nebyl líný jej hrát (proč se mořit s parserem, když existuje point and click remake, že). SQIIVGA přináší kromě vylepšené grafiky, dabingu (dodatečně syntetizovaný hlas vypravěče připomíná Toma Bakera, resp. jeho vypravěče v originálním znění Little Britain) i kosmetické změny v designu některých puzzlů. To považuji za klad, protože sviňáren tu zůstalo i tak dost, pořád můžete spadnout z lávek a podobných vyvýšených oblastí.

Je škoda, že Infamous Adventures dokázali vydat pouze dvě plnohodnotné hry, nicméně rozumím tomu, že tvorbou freeware remaků si vývojář na chleba nevydělá. A tak stejně jako Tierra / AGDI vydávají své další produkty za peníze pod hlavičkou Himalaya Studios, i zde se tvůrci vydali komerční cestou pod názvem Infamous Quests a na slibovaný Space Quest III VGA Remake už nejspíš nedojde (minimálně ne od těchto autorů, údajně pracuje jiný tým na 3D verzi). Na to ale nejspíš čekat nebudu a podobně jako u King's Quest IV: The Perils of Rosella prostě překousnu ten parser... šest oficiálních dílů není zas tak moc (oproti 14 King's Questům + 5 Silver Lining a cca 7 příběhům o Larrym, o kterém nikdo žádnou fanouškovskou adaptaci neudělal, pokud nepočítáme Fuck Quest, to samé Police Questy. Nebo Eco Questy. Nebo ConQuesty nebo Laura Bow... ... ... ... ... )
+10