Zup!

04.10.2016

Zup!1 je oddechová hra, jejímž principem je pomocí červené kostičky, která po stisknutí exploduje, dostat modrou kostičku na bezpečnou zelenou plošinu. Explodujících kostiček je v úrovni většinou více a hráč tedy musí přijít na to, kterou nechat v pravý čas vybuchnout. Modré kostičce jsou do cesty vkládány různé překážky a vaším úkolem je důmyslně zdolávat tyto překážky. Hra obsahuje přes 100 úrovní a 118 achievementů, přesto je herní doba poměrně krátká a hra se dá dohrát za několik desítek minut.

@jvempire (16.12.2017 12:39): Jasně, ale když už má hra achievmenty, ať nějaké solidní. Jakožto statistikofil mi stejně jako Rikuhahlovi vadí, když k mé sbírce achievů musím přidat několik set/tisíc kusů během pár hodin.

Zup! je "logická" hříčka od které jsem čekal oddychovou zábavu ve stylu např. Hexcells. Obrázky vypadaly zajímavě a v slušné slevě jsem pořídil celou sérii. Po dohrání prvního dílu jsou dost zklamán. Hra má velice dobrý nápad a daly by se kolem něj postavit opravdu zajímavé rébusy. Bohužel všechny levely jsou strašně primitivní a dohrání celé hry je otázkou půl hodinky.

Účelem je dostat modrý čtvereček na plošinku v čemž vám brání a pomáhají jiné různobarevné čtverečky. Bohužel máte vždy jen pár možností co udělat, takže i když náhodou netrefíte správné řešení napoprvé, je dohrání stejně otázkou 30 vteřin.

Hru bych doporučil jen notorickým sběratelům achievementů, kterých hra obsahuje mnoho. Bohužel jejich získání je tak snadné, že je jakákoli hodnota degradována. Doufám že další díly nabídnou větší výzvu, protože hra má potenciál zábavně ukrátit volné minutky.
Zajímavá primitivní hříčka jen tak pro odreagování, je to krátké ale mě to celkem bavilo. Co se týká achivmnetů tak je jich tam hodně ale jsou tak snadné že z nich nemá člověk ani radost :(

Ve hře je hlavním úkolem dostat modrou kostičku na zelenou plošinku pomocí vybuchujících červených kostiček, nic víc nic míň.

Kdo má rád "logické" hry tak možná je to hra pro něj ale té logiky tam taky moc není :D

Pro: jednoduchá zábavná hra

Proti: moc jednoduché získání achivmentů

Zajímavá a zpočátku i celkem návyková hra. Bohužel, po pár minutách/levelech se promění spíše v nudný a místy frustrující kousek. Přiznám se ale, že mi hra zabrala více, než pár desítek minut. Byly levely, které jsem musel opakovat mnohokrát, dokud jsem nevychytal správné načasování. Nadruhou stranu, spoustu levelů jsem udělal naprosto náhodně - prostě jsem klikl a kostička už si poradila sama.

Původně jsem chtěl Zup! zařadit do loňské výzvy (2018) do kategorie “Hru nezastavíš”, ale po nějakých dvaceti levelech mi došlo, že takový záznam by mi výzvu pouze zhyzdil (místo toho jsem zvolil perfektní Inside). I letos by se Zupem dala zaplácnout minimálně jedna kategorie, ale pokud si nechcete výzvu odbýt trapně vymyšlenými a snadno získatelnými achievementy, tak se raději porozhlédněte jinde.

Pro: Zpočátku zajímavý nápad, vhodné pro achievement-honibrky

Proti: Brzký nástup nudy a stereotypu