Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Castlevania

VS. Castlevania, Akumajō Dracula, Arcade Archives VS. Castlevania

Konami •  Unlimited Software Inc. (PC, C64) •  Novotrade Software (Amiga) •  Upstart Games (J2ME) •  HAMSTER Corporation (PS4, Switch)
1987
01.05.1987
říjen 1989
1990
26.10.2004
2006
23.03.2007
14.02.2013
19.12.2013
16.05.2019
kompatibilní
75
20 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Každých sto let po své smrti je hrabě Drákula vzkříšen a terorizuje okolní zem. Simon Belmont je odvážný lovec vampírů, který se vydává do sídla hraběte Drákuly, aby ho porazil. Cestou bude muset bojovat s kostlivci, netopýry, hlavami medúz a jinou zákeřnou havětí. Hra se odehrává v hrabětově sídle a jeho nejbližším okolí. Simonovou hlavní zbraní proti nepřátelům je bič, na konci každé části hradu čeká na našeho hrdinu velký šéf, který musí být poražen.

Původně vyšla již v roce 1986 pro Famicom Disk System. Je určena pro jednoho hráče, vyšla také na platformách Amiga, Commodore 64, Game Boy Advance a v březnu 2007 také na Wii.

V roce 2019 vyšla hra pro moderní konzole (PS4, Xbox One, Switch) a PC, jako součást Anniversary Collection, kde se vyskytuje port její původní NES verze.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 60
Castlevania, další ze známých devadesátkových plošinovek, odehrávající se v roce 1691, kdy hráčěm ovládaný hrdina Simona Belmont má za úkol porazit hrabětě Draculu, objevující ho se na svém hradě každých 100 let. Vampire slayer bojuje v celkem šesti hlavních úrovní s přidruženými levely z nichž každá z nich je zakončena bossem od Frankensteina, Igora, Mumie Mana, Phantom Bata, Queen Medusy, Grim Reapera az po samotného hraběte Drákulu, kterého je potřeba porazit ve dvou podobenstvích.

Co se týče arzenálu, má milý Simon k dispozici především kouzelný bič ( jehož dosah se dá prodloužit ) na úpíry a několik dalších volitelných předmětů jako je nůž, rotující sekerea, kříž a svatá voda. Tyto vyfikundace se dají získat zabitím nepřátelských entit nebo rozbitím všudypřítomných svící.  Použít se dá v jednom okamžiku jen jeden předmět, hráče to stojí jedno ze srdcí a se životy se to má tak, že pokud se jeho metr vyčerpá nebo se Simonem havarujete do jámy, začnete od začátku sekce, podobně jako v některých jiných adventurkách ( Ninja Gaiden třebas ). Za mě slušná záležtost v lepším průměru – 60 %
+5