Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Jets'n'Guns

75
84 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
17.11.2004 PC
Vývojáři:
Rake In Grass
Oficiální stránky:
http://jng.rakeingrass.com/
Jets'n'Guns je old-school střílečka vytvořená českým nezávislým herním studiem Rake In Grass. Na první pohled by někdo mohl usoudit, že se jedná o hru z 90. let minulého století, avšak právě na tento typ hry autoři vsadili. Kamera nahlíží na 2D prostředí z boku, kde jako pilot bojového letounu likvidujete hordy nepřátel nebo zkrátka vše, co se vám připlete pod vaše nejrůznější druhy kanonů. Celou hru doprovází oslňující výbuchy a různé částice poletující všude okolo. Doplnění o ráznou hudbou znamená, že je o bojovou atmosféru dostatečně postaráno.

Rozlišení hry bylo původně pouze 640x480. To bylo lehce vylepšeno (800x600) v dokoupitelném přídavku Jets'n'Guns Gold, ve kterém naleznete i nové lodě, zbraně, nepřátele, úrovně a další.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak už je dvojka v EA!! Toto hezky vyšlo akorát dokončuji poslední achievement u jedničky! Snad přinese Ježíšek pod stromeček.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Následujcí komentář se týká Jets'n'Guns gold.
Jets'n'Guns je pro mě docela velká srdcovka. Důvodů proč jsem si tuto hru tolik oblíbil je hned několik.
Graficky je tahle hra pěkná, není nijak přenádherná, ale výbuchy jsou opravdu brutální a efektní a krev je taky všude. Ke konci hry už je to opravdu hukot. Grafika jde ruku v ruce s level designem, který se mi také zdá povedený a úrovně jsou dosti rozdílný, tak rozdílný jak v plošinovce jen mohou být. A to všechno je doprovázeno skvělou hudbou, která ke hře sedne doslova jak p***l na hrnec. Příběh je celkem zajímavý, ale žádný velký tahoun to nebyl.
Možnost vylepšování lodi je opravdu rozmanitý, ať už desítkami zbraní, nebo různými vylepšeními které mají jen nějaké lodě (například vesmírná dodávka s párkama má opravdu dobré chlazení)
V čem je Jets'n'Guns ale opravdu výjimečný je humor, který je zde přítomný úplně všude. Ať už se člověk snaží dostat diktátora který má za cíl vyhladit všechny ošklivé lidi, střílí jakýmsi rajčatometem piráty na koncertu metalové skupiny nebo se snaží zničit pivní krychli a lokalizovat nádrže s ležákem, protože jenom ležák rozpustí téměř cokoliv. U Jets'n'Guns jsem se neustále skvěle bavil a hlavně hodně nasmál.

Pro: Hudba, všechno vyletí do povětří, humor, lodě a zbraně, je to šílený

Proti: Někdy je to zatraceně těžký

+9
  • PC 95
Oldscholova zalezitost ktera na PC radu let v nejake profesionalni podobe vice nez chybela.
+5
  • PC 95
Hrál jsem Jets and guns GOLD, což je asi to samé.

Hra je velice zábavná, obsahuje vtipný příběh a musím vyzdvihnout opravdu povedené levely a množství různých nepřátel. Zbraní je opravdu velké množství a každá zbraň lze upgradovat v několika stupních. Upgradů je ve hře vůbec velké množství a mají celkem velký vliv na hratelnost.

Na vyšších obtížnostech je hra už celkem těžká, ale pokud jste hru přejeli, otevírají se vám další zbraně.

Povedená, zábavná odreagovačka.

Pro: Ničení pozemních jednotek, nápadité levely, vizuálně pěkné.

Proti: Stereotyp

+5
  • PC 75
"Raketa letí do předu, střílí na nepřátelské rakety s černou lebkou na boku... Bum! A je po nich! Letíme dál. Teď proti nám stojí deset, vlastně dvacet nepřátelských raket, 30 obřích šutrů a nějaká mega kláda... Ratatata! Bum! Všichni jsou dead. Huh! Co to je sakra za obří kakanec? Střílí to ňáký jedy a bomby. To je ňějakej jejich boss... Bum! prásk! Exploze! A je to... Mise je splněna a nyní si jdem něco nakoupit. Třeba nějaký hustý střely nebo obranej štít...." A tak stále dokola. Ďábelská zábava, kterou jsem sjel nejméně 3 krát.

Pro: V pohodě hratelnost, znovu hratelnost, nenáročnost a nakupování/vylepšování rakety.

Proti: Vim já...

+5 +7 −2
  • PC 90
Tahle hra mě hodně bavila. Velká odreagovačka. Nikdy nezapomenu jak něco spadlo me lidi na zemi a po krásné explozi létali všude ruce, nohy, tělo, hlava. Destrukce bya super.

Pro: Spousta možností, perfektní odreagovačka, ničení, výbuchy, zábava

Proti: Občas obtížné

+3