Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Q.U.B.E.

Q.U.B.E.: Director's Cut, Q.U.B.E. 10th Anniversary

17.12.2011
08.07.2015
21.07.2015
24.07.2015
27.08.2015
14.09.2022
28.09.2022
20.01.2023
71
50 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Q.U.B.E. je logická hra z pohledu první osoby, která procvičí kromě mozkových závitů i vaše reflexy.

Probouzíte se v prázdné bílé místnosti, složené z velkých kostek. Po troše zkoumání zjistíte, že některé kostky jsou barevné a reagují na vaše příkazy. Experimentujte s kostkami různých barev a naučte se je používat ve svůj prospěch. Dostaňte se pryč, kudy je to jen možné!

Do hry vyšlo rozšíření Q.U.B.E.: Against the Qlock.

V roce 2014 vyšla vylepšená verze Q.U.B.E.: Director's Cut, která přidala namluvený příběh a nové hádanky a zahrnula existující rozšíření přímo do základní hry. V roce 2022 vyšla Q.U.B.E.: 10th Anniversary, která vylepšila grafickou stránku a přidala do hry novou kapitolu s novými hádankami. Zároveň z ní lze pustit i originální verzi i verzi Director's Cut.

V roce 2018 vyšlo pokračování s názvem Q.U.B.E. 2.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Q.U.B.E jsem čekal poměrně dlouho, až summer camp na STEAMu mi ho nabídnul za 2,74 EUR. A to se neodmítá :-)
Q.U.B.E je logická hra na způsob Portalu. Zde ale používáte barevné kostky k překonání překáže a hádanek. Každá barva kostky má svoje schopnosti. (modrá pružina, červena sloup atd) Grafika hry není nic extra ale na indii hru nezahanbí. Ale co se určitě povedlo je soundtrack, který je parádní. Velmi příjemná hudba k řešení hádanek.
Bohužel hra nemá žádný děj, oproti už zmiňovaném Portálu. To je asi jediná vada na kráse.
Možná i pro někoho bude herní doba, která činí 4 hodiny. Mě vyhovovala.
Myslím, že čekání se vyplatilo. 80% mluví za své.

Pro: dobré hádanky, vynikající soundtrack.

Proti: žádný děj

+26
  • PC 75
Q.U.B.E. je mojí pátou logickou hrou z pohledu první osoby a musím říct, že všechny jsou celkem povedené. Q.U.B.E. je rozhodně nejpodobnější prvnímu Portalu, jak sterilním prostředím, tak rozsahem. Herní doba necelých 5h je podobná třeba i Turing Testu. To vůbec není málo, každá z částí představuje nové prvky a hra rozhodně není stereotypní. Ze začátku se mi hra zdála hodně lehká, ale poslední dvě až tři části jsou mnohem těžší. Nejvíce mě bavily kostičkové hádanky na začátku a pak hrátky s paprsky světla. Naopak magnety rád nemám.

I příběh je trochu podobný Portalu, ale kvalitou se mu nemůže rovnat. Zvrat mi trochu připomněl Portal 2. Velice mě potěšily skryté oblasti s unikátními rébusy, dle achievementů asi z beta verze hry. Ovládání je přesné a intuitivní. Grafika je dostatečná, ale pochválit musím vhodnou hudbu. Hrál jsem verzi Director's Cut, která obsahuje i jediné DLC. Hra mě bavila a fanouškům logických FPS ji mohu vřele doporučit.
+26
  • PC 75
Q.U.B.E. je hra, kterých není nikdy dost. Logická hříčka dokáže zabavit nenáročného a občasného hráče. Ovládání a funčknost jednotlivých kostek se rychle naučíte a pak už vám zbývá jen lušit rébusy k tomu, aby jste se dostali dál. Future herní kabátek je v tomto případě jedině ku prospěchu věci. Celá hra působí odpočinkovým dojmem. Když nevíte co by zahrejte si Q.U.B.I.

Pro: slušná grafika, jednoduchost, hra pro dlouhou chvíli

Proti: trošku stereotyp po čase

+17 +18 −1
  • PC 85
Kdysi jsem na demo Qube narazil někde na freehrách a okamžitě jsem si hru zapsal do deníčku pod kolonku Chci si zahrát. To tehdá ještě nebylo DH 2.0, takže jsem deníček samozřejmě ztratil a mou mysl obestřelo zapomnění. Po celkem přijatelném rozehrání Rush jsem dostal časem chuť na další kostičky, proto jsem po letmém obhledu titulu ve slevě neváhal a přikůpil. Jaké bylo mé překvapení ze shledání s dávno ztracenou hrou.

Autoři vám servírují v každé místnosti urovně rébusy s mírně rostoucí obtížností. Každá úroveň má puzzlíky sestavené pomocí prvků ze starých úrovní, ale do skládačky vždy přibude taky něco nového. Občas se jedná o úplný reset použitých prvků a vy se tak učíte úplně od znova. Prvky jsou vzájemně možná trošku nesourodé, ale nic co by vyloženě vadilo.

Pár procent do mého hodnocení přidala má ulítlost na Řád (v kontrastu k Chaosu). Jestli jste podobně chorobně pořádkumilovní, radost z téměř bezproblémového objevování Portálovských hádanek mezi ortogonálními tvary máte zaručenu.

Hra, alespoň ta moje, neměla 9 úrovní jak by se dalo z náznaků čekat, ale 7 + možná nějaké skryté.

Pro: Nezranitelnost a nezabitelnost čehokoliv. Čistě působící geometrie kostek. Vhodně zvolená délka hry.

Proti: Hladký průbeh narušen dvěma třemi záseky, ale vydržel jsem :). Nemastné outro.

+13
  • PS4 70
Srovnání Q.U.B.E. s legendárním Portalem od Valve je nasnadě. Logická puzzle hra z podobně sterilního prostředí, kde se účastníte experimentů a netušíte proč. Q.U.B.E. ale působí ve všech ohledech pouze jako chudší příbuzný. Samotná pravidla používání kostek a jejich vlastností na mě působily poměrně uměle, nepřirozeně a křečovitě. I cíl puzzlů mi přišel zpočátku poměrně nezajímavý a laciný. S každou další úrovní se ovšem komplexnost i zábavnost hádanek zlepšovala. Na to, že jde o hru založenou na fyzice, tak nemohu říct, že bych byl fyzikou zrovna oslněn a často se předměty chovaly dost podivně a nevěrohodně. To zamrzí, obzvlášť když vám prapodivné fyzikální zákony pokazí rozpracovanou hádanku a musíte začít znovu. I tak jsem se u Q.U.B.E. nakonec dobře bavil a pokud jste si užívali Portal, Q.U.B.E. zabaví určitě taky.
+13