Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Exhumed

PowerSlave

31.10.1996
01.03.1997
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Konzolové verze hry Exhumed obsahují značné rozdíly oproti PC verzi. Hra sice obsahuje stejný příběh a zasazení a dokonce i stejné sprity nepřátel, zbraně nebo podobné textury, po stránce hratelnosti je však zcela odlišná.

Verze pro PS1 a Saturn obsahují jiný engine, jiné mapy a hra je žánrově trochu jinde. Zatímco PC verze je klasická levelová FPS, konzolové verze levely také obsahují, ale můžete se v nich dle libosti vracet tam a zpět. Ve hře místo artefaktů (nesmrtelnosti, neviditelnost atd.) nacházíte schopnosti, jejichž použitím odemykáte nové úrovně, podobně jako například v sérii Metroid. Například ve třetím levelu seberete schopnost, kterou budete muset použít ve druhém levelu, aby se na mapě objevil čtvrtý level. Tento systém se s každou další získanou schopností samozřejmě čím dál víc větví.

Mezi dostupné schopnosti patří například vyšší skoky, schopnost zpomalit pády, vyšší výdrž ve vodě, vyšší výdrž zdraví v lávě/kyselině a tak dále. Mana, která byla v PC verzi potřeba na aktivování artefaktů, tady slouží jako munice. Není sdílená pro všechny zbraně a když seberete modré kolečko many, doplní se vždy jen do zbraně, kterou držíte. Hra rovněž neobsahuje životy a po smrti musíte celou misi hrát od začátku.

Nepřátelé rovněž mají jiné vlastnosti než v počítačové verzi. Vzhledově vypadají stejně, ale někteří jsou nebezpečnější a naopak. Hra obsahuje i jednu novou zbraň v podobě prstenu, který střílí sadu fireballů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.