Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Night Dive Studios

USA
Založeno 2012
Společnost Night Dive Studios založil v roce 2012 grafik a herní vývojář Stephen Kick s úmyslem vydávat přes digitální distribuce staré, často na poli videoher zapomenuté nebo obtížně sehnatelné hry upravené pro moderní herní stroje. Jako prvotní impulz Kick uvádí příběh, kdy se jednou večer snažil rozběhat na svém netbooku původní System Shock 2. Neuspěl a tak začal brouzdat na netu. Když zjistil, že hra není legálně dostupná, hledal dál a nakonec se dopátral i aktuálního majitele vlastnických práv, jímž je jistá pojišťovací společnost se sídlem v americkém státě Michigan. Kick společnost oslovil s nabídkou vydání hry a podílu na zisku. Zástupci pojišťovny souhlasili a v únoru 2013 vychází reedice System Shock 2 jako prvotina nově etablovaného studia.

V průběhu následujících let vydal Night Dive Studios téměř stovku her, mezi nimi tituly jako I Have No Mouth, and I Must Scream, Wizardry 8, Darklands nebo Sid Meier's Colonization.

Společnost nadále rozšiřuje své pole působnosti. Od roku 2014 je aktivní i v oblasti akvizic kompletních vlastnických práv ke hrám. Výsledkem je nejen remake hry Strife, který vyšel pod názvem The Original Strife: Veteran Edition v roce 2014, ale především vylepšená edice prvního dílu hry, která původně stála u zrodu Night Dive Studios. Nové vydání cyberpunkové akce System Shock, nazvané System Shock: Enhanced Edition, se v nabídce digitálních distribucí počítačových her objevilo v září 2015. Představitelé společnosti následně oznámili, že Night Dive Studios obdrželo plná vlastnická práva a plánuje průběžně kompletní remake hry postavený na Unity enginu a potenciálně i třetí díl této série.

Nejlépe hodnocené hry