Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strafe

STRAFE®

60
5 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
09.05.2017 PCPS4
Vývojáři:
Pixel Titans
Oficiální stránky:
http://www.strafe1996.com/
Měnou budoucnosti se stane kovový odpad, použitelný v recyklačních stanicích k přímému placení za produkty a služby. Výprava šrotařské lodi Ikarus na slibnou planetu ve vzdáleném koutu galaxie v posádce vzbuzuje vidinu měsíců života ve sladké zahálce. Namísto produktivní mise plné cenných nálezů však nastane teror jak z cormanovského sci-fi béčka. Hledači totiž na palubu Ikaru zavlečou vysoce nakažlivý mutagen, který je promění v dravé bestie. Máte štěstí, v době propuknutí nákazy jste venku marně pátrali po něčem k sešrotování. Teleport zpět započne po každém rozehrání trochu jinou frenetickou řežbu v procedurálně generovaných úrovních retrofuturistického vesmírného plavidla.

Kickstarterový projekt sází na nostalgii po střílečkách z 2. poloviny 90. let od studií, jako id Software či Raven Software. Takové hry se vesměs vyznačovaly svižností pohybu, hordami nepřátel a groteskní krvavostí. Nejinak je tomu i u Strafe, kde by se o rogue-like znovuhratelnost měla postarat také třicítka různých zbraní, na dvacet druhů nepřátel a šestnáct levelů bez loadingů v rámci čtyř zón s tím, že každá vaše smrt "vyresetuje" i prostředí. Vše pohání Unity engine, na němž hra dobře imituje vzhled, připomínající grafiku zejména první dvou dílů Quake série. Titul podporuje VR rozhraní s headsetem od Occulus Rift a krev cáká podle gravitace na vlastní technologii ÜBER-GORE.


Poslední diskuzní příspěvek

Taková to mohla být pěkná hra, nebýt bugů a špatný optimalizace.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Ke hře jsem se dostal díky objednání LP se soundtrackem. Hudební doprovod je úmyslné retro, ale poslouchá se to příjemně. Ve hře to krásně podbarvuje akci. Obecně hraji dost FPS akcí, ale od téhle mě odrazoval rogue-like prvek. Obecně nemám moc rád opakování podobných (generovaných) levelů, a procházení stejné části hry dokola. Strafe tak není hra u které strávím desítky hodin, ale na dohrání kampaně a trochu střílení v Murderzone to není špatné. Murderzone je sada 4 prostředí z kampaně kde musíte vyčistit 10vln nepřátel. Při nasbírání dostatečného množství krve se odemykají bonusové možnosti a ulehčení.

Grafika je v retro stylu, ale upřímně už jsem viděl lepší. Koukat se na to dá a při hraní to neruší. Bohužel technické zpracování a optimalizace se moc nepovedly, občas jsem měl při delším hraní problémy s plynulostí. Hratelnost je rychlá a díky dostatku zbraní a jejich vylepšení dostatečně variabilní, pokud vám nevadí malé množství prostředí. Za současnou cenu jde o velice průměrný kousek který bych doporučil jen fandům FPS i rogue-like. Ve slevě může jít o příjemnou střílečku na občasné odreagování. Já hrát už pravidelně nebudu, ale do Murderzone příležitostně určitě nakouknu.

Pro: spád, Murderzone, hudba

Proti: stále stejné, grafika

+21