Ke hře jsem se dostal díky objednání LP se soundtrackem. Hudební doprovod je úmyslné retro, ale poslouchá se to příjemně. Ve hře to krásně podbarvuje akci. Obecně hraji dost FPS akcí, ale od téhle mě odrazoval rogue-like prvek. Obecně nemám moc rád opakování podobných (generovaných) levelů, a procházení stejné části hry dokola. Strafe tak není hra u které strávím desítky hodin, ale na dohrání kampaně a trochu střílení v Murderzone to není špatné. Murderzone je sada 4 prostředí z kampaně kde musíte vyčistit 10vln nepřátel. Při nasbírání dostatečného množství krve se odemykají bonusové možnosti a ulehčení.

Grafika je v retro stylu, ale upřímně už jsem viděl lepší. Koukat se na to dá a při hraní to neruší. Bohužel technické zpracování a optimalizace se moc nepovedly, občas jsem měl při delším hraní problémy s plynulostí. Hratelnost je rychlá a díky dostatku zbraní a jejich vylepšení dostatečně variabilní, pokud vám nevadí malé množství prostředí. Za současnou cenu jde o velice průměrný kousek který bych doporučil jen fandům FPS i rogue-like. Ve slevě může jít o příjemnou střílečku na občasné odreagování. Já hrát už pravidelně nebudu, ale do Murderzone příležitostně určitě nakouknu.

Pro: spád, Murderzone, hudba

Proti: stále stejné, grafika