Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dark Reign: Rise of the Shadowhand

65
1 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
rozšíření
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
31.03.1998 PC
Vývojáři:
Activision
Osamocená loď rebelů prchající před armádou Impéria ztroskotá u vzdálené planety Ninevah. Na planetě má ovšem základnu nemilosrdná imperiální tajná policie zvaná Shadowhand, která tu provádí tajné experimenty s novým typem umělé inteligence, jejichž úspěch by mohl mít významný dopad na vývoj konfliktu. Naštěstí se tu ovšem nachází také zbytky dávné civilizace Xenitů a jejich bojových zvířat. Podaří se rebelům z Freedom Guard získat Xenity na svou stranu a zničit základnu Shadowhandu?

Datadisk ke hře Dark Reign: The Future of War přinesl dvě nové kampaně po sedmi misích. Jak už vyplývá z nastínění příběhu, máme tu dvě nové frakce, Xenites a Shadowhand, díky tomu i několik nových jednotek a budov. Kromě singleplayerové kampaně datadisk obsahoval asi 100 multiplayerových map, z nichž některé byly vytvořeny fanouškovskou komunitou, a vylepšený editor map. Datadisk není standalone a k jeho instalaci je potřeba původní hra Dark Reign: The Future of War.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Na odlehlé planetě narazí Stráž svobody na jednotky tajné policie Impéria Shadowhand. Na planetě se také nachází mimozemský druh Xenite. Kdo jej získá na svou stranu? Děj navazuje na úspěšné dohrání původního Dark Reign. Přináší dvě nové kampaně po sedmi misích. Nové jednotky na každé straně nejsou jen pro efekt, ale jsou opravdu vítaným přínosem. Nejvíce jsem si oblíbil mecha Fury za Shadowhand. Obtížnost šla dost nahoru a v některých misích to bylo opravdu peklo. Naštěstí byl největší problém přežít začátek misí a tak ani šest pokusů nebylo tak frustrujících. Jen jednou jsem musel misi nahrávat z uložení starého asi 2 hodiny.

Mise jsou slušně navržené a udržují standard originálu. Jen části s časovým limitem opravdu nesnáším. Díky vyšší obtížnosti není datadisk o moc kratší než plná hra. Bohužel ve verzi kterou vlastním je manuál jen malý, vložený v CD krabičce a bez českého překladu. Ve výsledku jde o průměrný přídavek a v podstatě jen prodloužení. Tento datadisk jsem rozehrál bezprostředně po původní hře, ale ani tak jsem nebyl hrou a světem Dark Reign přehlcen.
+15