Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dark Reign: The Future of War

71
13 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
31.08.1997 PC
Vývojáři:
Auran
Oficiální stránky:
http://www.auran.com/games/darkreign/default.htm
Ve vzdálené budoucnosti se jako přeživší z frakce Togranů (lidé, jejichž společnost byla zdecimována válkou mezi "Freedom Guard" a "Imperium") ujímáte úkolu najít útočiště a dostát slovům uznávaného slavného vědce a filozofa Alphea Togry o zabránění smrti zakladatele a nastolení lepších časů.

RTS ze vzdálené budoucnosti, ve které se točí veškerá produkce hlavně kolem těžby vody. Budete mít možnost využít z početné nabídky jednotek jak pěšáků s velkým množstvím zbraní, tak vehiklů jako čtyřkolky, roboty, tanky a spousty jiných. Stavět budete velitelství, které má nejdůležitější funkci s možností výroby stavitelů, dále tachyonové elektrárny, továrny, obranné věže a další. Velká část budov má možnost upgradů a vylepšení pro přístup k lepším jednotkám. Hra, ve které jistě najdete spousty prvků, jež jste mohli později vidět např. ve StarCraft. Dark Reign nabídl jako jeden z prvních možnost vypnout některé stavby pro úsporu energie a lepší management základny, dále je zde zajímavě řešený "fog of war", kdy je vidět jen oblast, kde se nacházíte a tudíž není o nečekané útoky a překvapení nouze. Grafika je kreslená a stylizovaná s rozmanitým herním prostředím.


Poslední diskuzní příspěvek

Rapier: To máš pravdu. U Dark Reignu se mi líbilo, že pro dohrání hry musí člověk dojet kampaň za obě strany a je to nějak odůvodněno. Ještě…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
V době kdy Dark Reign vyšla, jsem v časopisech hltal informace o každé nové RTS. Hrál jsem nejdříve demoverzi a později i plnou hru, ale vzhledem k přetlaku žánru v té době (Age of Empires, Total Annihilation, KKnD: Krush, Kill 'n' Destroy, Earth 2140...), jsem ji nedohrál. Takže teď po mnoha letech, hezky z originálního CD a se 100 stránkovým českým manuálem, jsem to konečně napravil. Příběh je popsán velice podrobně a čtivě na 10 stranách. Zajímavé je, že většina hry jsou jen zkušební bitvy, které vám předkládá sonda, abyste prokázaly schopnost vyhrát finální boj a změnit tak historii. Je tedy nutné dohrát mise za Impérium i za Stráž svobody, teprve poté se otevře dimenzionální brána a umožní vám ukončit rozhodující bitvu.

Hratelnost je klasická, stavění základny, těžba zdrojů a vyhlazení nepřítele. Občas je hra zpestřena záchranou nebo obranou misí. Jednotky a budovy jsou u jednotlivých stran odlišnější než u Command & Conquer: Red Alert, ale na StarCraft to nemá. Ovládání je propracované, je možné zadávat příkazy, měnit chování jednotek nebo je nechat hlídkovat v nějaké oblasti. Obtížnost je na dobovém průměru, málokterou pozdější misi jsem dohrál na první pokus. Grafika je povedená a hezky se na ní kouká i dnes. Bohužel spouštění na Windows 7 není jednoduché a i s komunitním patchem je nutné vypínat explorer.exe, aby byly v pořádku barvy.

Hru jsem si rozhodně užil. Jde rozhodně o jednu z lepších real-time strategii z 90. let. Docela jsem se do žánru znovu dostal a tak snad teď konečně dokončím tu dlouhou řadu hraných, ale nedohraných RTS.
+21
  • PC 80
Jedna z mých prvních strategií ještě s rytíři a kupci :-)
Nikdy nezapomenu na to jak mě likvidovali Bioni
Nicméně když porovnám Command & Conquer Red alert 2 a darkreign tak musím říct, že na to že je tam rozdíl 3 let tak DarkReign nezaostává za velkou legendou... Bohužel málo kdo hrál tuto skvělou hru v té době co vyšla :-) a byla nedoceněna a dvojka trošku nepovedená :-)

Pro: na svoji dobu dobrá grafika, hratelnost

Proti: obtížnost, možná menší výběr jednotek