Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Toybox Turbos

11.11.2014
14.11.2014
66
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Toybox Turbos je retro závodní hra, inspirovaná serií Micro Machines. Ve hře najdete dohromady 18 tratí, které jsou plné různých překážek. Tratě jsou umístěny v různých lokalitách, jako je psací stůl, dřevěné vláčkové kolejiště, kuchyně i se sporákem nebo biliardový stůl.

Autíček je dohromady 35. Všechny mají skutečnou předlohu a u všech je možné měnit barvu dle libosti. Autíčka jsou rozdělena do několika kategorií, například stavební stroje (bagry, buldozery, ale také kombajn), servisní vozidla (popelářský vůz, mlékárenský, odtahovka) nebo off-road vozy (monster truck, jeep, měsíční vozidlo). Nechybí zde ani sporťáky. Na každé trati je spousta bonusů pro autíčka - kulomet, dětské kladívko, magnet, zrychlovač, elektrická koule.

Singleplayer je v podstatě kariéra, kterou známe z jiných her, nabízí však několik módů. Mód Classic spočívá v normálním závodě vždy o třech kolech a třemi oponenty. Dalším módem je Overtake, kde musíte předjet co nejvíce vozidel. Čím více, tím lépe. Další mód je Escape, ve kterém musíte ujet všeničící vodě a přežít určitý čas. Dalšími módy jsou Time Trial, Countdown a náročný Elimination, ve kterém soupeříte s bossem.

Hra se dá hrát jako singleplayer i jako lokální multiplayer pro čtyři hráče a vyšla i na PlayStation 3 a Xbox 360.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Pro hraní v jednom hráči si tuto hru vážně nekupujte. Ale ve více hráčích je to spousta zábavy ve stylu původních Micro Machines.

Na druhou stranu, hráči, kteří budou grindovat režim pro jednoho, mají potom přístup k lepším autům v režimu více hráčů, za což bych vývojáře nominoval na cenu za nejstupidnější nápad, který jsem kdy zažil.

Hra má i další mouchy:
* Herní fyzika je příšerně rozbitá, a dělá psí kusy častěji, než funguje.
* Je jedno jak máte nabušený herní stroj, hra se bude často zadrhávat (stutter).
* Nemůžete si přemapovat klávesy (takže pokud na vaší konkrétní klávesnici nelze střílet zatímco zatáčíte - smůla).
* Nemůžete nastavit hlasitost zvuků (takže pokud se chcete bavit s ostatními přes hlasový chat a hra je moc nahlas - smůla).

Celkově je to dobrá zábava pro více hráčů, ale technicky je to nezvládnuté, a musíte se přenést přes nevyrovnanou hru ve více hráčích anebo se i vy prokousat a progrindovat skrz mise pro jednoho hráče.

Celkové hodnocení: Dobrá 

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2017 v angličtině na Steamu).
+8
  • PC 80
Tahle hra vypadala už od traileru docela dobře.

Hra se hraje dost dobře, má pěknou grafiku i hratelnost. Každým závodem a kategorií vozů roste i obtížnost.

Každé autíčko má svůj specifický klakson a každé se jinak řídí a mají rozdílné vlastnosti.

Tratě jsou celkem rozmanité a dost dobře vypadají. Tvůrci si pěkně pohráli. Jsou i hezky ozvučené i hudba v pozadí je fajná.

A teď jdeme kritizovat. Semtam se objeví nějaký malý grafický bug, který nemá vliv na hratelnost. Další neduh je, že hra je poměrně krátká. Hrací dobu prodlužuje multiplayer.

Pro: Dobře provedená hra, pěkná grafika,, hodně různých aut, ozvučení, obtížnost

Proti: Poměrně krátké

+6