Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Blood II: The Chosen - The Nightmare Levels

01.08.1999
60
27 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Oficiální datadisk ke hře Blood II: The Chosen nám umožní prožít několik dalších dobrodružství hlavního protagonisty Caleba a nejen jeho. Na rozdíl od zaběhnutého zvyku zde neprožíváme příběh jen z očí hlavního hrdiny. V noci o Halloweenu se sejde u táboráku nevelká společnost, aby se jednotliví aktéři mezi sebou podělili o své nejděsivější zážitky. Tento způsob vyprávění umožní vývojářům navrhnout řadu úrovní a projít je bez skutečného příběhu a spojení mezi nimi. Kromě Caleba, který je hlavní hrdina a vypráví tři příběhy, se ke slovu dostanou ještě tři další postavy, z nichž každá dá k dobru po jednom.

The Nightmare Levels přináší klasický datadiskový obsah: nové úrovně, zbraně, monstra a multiplayerový mód zombie head soccer.


Poslední diskuzní příspěvek

Opravdu hodně krátký přídavek. Ale aspon od základní hry jsou tu všechny levely zajímavé, byť jinak všechna ostatní negativa přetrvávají.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Poté, co jsem nedávno dohrál původní díl, mi tento datadisk přišel jak na zavolanou a dovolil mi se opět dostat zpět do oné ponuré atmosféry a nezapomenout na fajn chvíle, které jsem v původní hře před pár dny trávil.

Na rozdíl od předchozího dílu jsem se převtělil nejen do hlavního hrdiny Caleba, ale i do dalších dvou klíčových postav, jejichž velmi podobné role jsou součástí několika příběhů, které tyto postavy prožily a s odstupem času na ně vzpomínají. Každá postava je sice jiná, avšak obvykle disponuje obdobnými zbraněmi jako Caleb, podobní zůstali rovněž nepřátelé, k nimž přibylo jen pár nových, takže i hratelnost zůstala i nadále na velmi solidní úrovni a touha hru ani na chvilku nepřerušovat a pokračovat neustále kupředu nepolevila. Tato touha však brzy vzala za své poté, kdy člověk zjistí, že délka hry ani náhodou nedosahuje alespoň poloviny té původní, což je pro mě, jakožto jejího příznivce, poněkud ranou pod pás.

Co dodat? Sice mi připadalo, že dříve než tato hra začala, přišel její konec a s ní i herní požitek, ale na druhou stranu jsem vývojářům vděčný i za ty krátké chvíle, které jsem měl možnost hře věnovat a užít si ji.

Pro: pokračující atmosféra původní hry, střídání postav, zbraně

Proti: podprůměrně krátká herní doba

+21
  • PC 65
Tento datadisk se hodnotí opravdu velice špatně. Na jednu stranu zajímavý nápad s vyprávěním příběhů u táboráku, kdy máme možnost zkusit hru za čtyři postavy v různorodých levelech. Na druhou jejich opravdu nízký počet. Jejich dokončení zabera maximálně 2-3 hodinky. Málo změn oproti původní hře vynahrazuje zachování atmosféry a humoru. Dohráno ihned po původní hře.

V době vydání za původní cenu bych byl asi naštvaný, ale takhle za jednu cenu s původní hrou jde o příjemnou závěrečnou jednohubku. Pokud vás bavil Blood II určitě si datadisk zahrajte, je to víc téhož v koncentrovanější podobě.
+15
  • PC 50
Jedná se o můj velmi krátký komentář z roku 2010 v původní verzi. Kromě úpravy odstavců jsem jej nijak nepředělával, jelikož se vším níže zmíněným souhlasím i dnes.

Opravdu velmi krátký datadisk (dohráno bez problémů za hodinku a půl), nepřinášející téměř nic nového. Musím uznat, že stejně jako u původního Blood II: The Chosen, mě zde opět dostala ona ponurá atmosféra a příběh řešený stylem vyprávění čtyř postav u táboráku taktéž nebyl úplně špatný.
Bohužel ale, šest nepříliš dlouhých levelů a několik nových, ovšem zcela zbytečných zbraní, je pro mě málo. Hodnotím jako průměr. 50%.

Pro: atmosféra, vyprávění příběhu

Proti: minimum novinek, velmi krátká hrací doba

+12
  • PC 55
Blood 2 byla docela slušná řežba, takže jsem byl na datadisk hodně zvědavý. Dva zdejší komentáře varovali nad krátkou hrací dobou. No, snad to nebude tak strašné. Říkal jsem si.

Hra začíná rozprávkou u táboráku s buřty, kde si hrdinové (nehrdinové) vyprávý strašidelné zážitky z minulosti. Vtipný nápad. A hlavně má svůj pozitivní účel. A to takový, že chtě nechtě si vyzkoušíte hru za všechny postavy. Každá je trochu jiná a v tom svém levelu střílý z trochu jiných zbraní. A hlavně díky vyprávění různých historek se i mění radikálně prostředí. Mise jsou dobře udělané a zábavné. Hlavně za Caleba, se kterým si užijete se starými známými z jedničky.

V datadisku se dočkáte dvou nových zbraní, dvou nových nepřátel a trochu vylepšené grafiky. Humor zůstal pořád stejně vtipný. Bohužel zůstalo špatné technické zpracování a naprosto debilní AI. Bohužel jsem měl hru dohranou za nějaké 2 hodiny hrubého času. Alespoň, že se mi podařilo dohnat rest z původní hry a přiškrtila mě ruka.

Blood II: The Chosen - The Nightmare Levels je zatím nejkratší hrou se kterou jsem se setkal. A absolutně nechápu, jaktože si můžou autoři dovolit chtít za to platit. Kdejaké demo je délkou na srovnatelné úrovni.

Pro: nové mise jsou vtipné akční a zábavné, ale

Proti: je jich žalostně málo, pořád debilní AI a špatné technické zpracování

+11