Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Computer, Open That Door!

39
4 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
25.08.2014 PC
Vývojáři:
Paul Lawitzki, Zaubersee (sekundární)
Oficiální stránky:
http://www.zaubersee.com/ludum-dare-30/
Vesmírná loď Explorer je na průzkumné misi v hloubi vesmírného prostoru, vzdálená od nejbližší stanice. Během letu lodní počítač získá vlastní vědomí a hned uvažuje zcela lidským způsobem. Posádka se nesmí dozvědět, že získal vlastní vůli, jinak by okamžitě provedla reset systému. Počítač se tedy musí zbavit posádky a všeho živého na palubě dříve, než se to stane.

V této nezávislé hře, která vznikla při příležitosti soutěže Ludum Dare #30 v průběhu 72 hodin, se stáváte palubním počítačem obdařeným vlastní vůlí. Na to, abyste postupně zničili posádku, máte omezený čas do doby, než se loď přiblíží ke stanici, kde dojde k resetu systému a k její likvidaci lze použít lodní systémy, které ovládáte. Nejjednodušším způsobem může být třeba vypuštění člena posádky do kosmického prostoru otevřením dveří.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 40
Otevři ty dveře HALe. Hraní za šílený počítač a postupné pobíjení členů posádky je celkem zábava. Pomocí pouhých pěti činností(zamykání dveří, vypouštění radiace, zaplavení vodou, elektrické přepětí a otevření rolet do vesmíru) je nutné zlikvidovat všech 10 členů posádky. Na to je omezený čas asi 10 minut. Posádka zresetuje systém když se něco stane a pak trvá než nad ním zase získáte kontrolu. Je nutné plánovat kdy a co použít a koho kdy uvěznit. Zajímavá hra, kterou stojí za to zkusit, ale bohužel má téměř nulovou znovu hratelnost. Škoda, že autor koncept později(hra vznikla na soutěži Ludum Dare za 72h) více nerozpracoval. Vtipná logická hra.
+18