Wanton Destruction

Shadow Warrior: Wanton Destruction

09.09.2005

freeware

Wanton Destruction je druhým z původně plánovaných tří přídavků pro Shadow Warrior. Prodeje Shadow Warrior ale dopadly pod očekávání, a tak nakonec vyšly jen dva (vedle Wanton Destruction ještě Twin Dragon z roku 1998), oba ve freeware formě.

Historie datadisku sahá až do roku 1998, kdy jej studio Sunstorm Interactive vyvinulo, vydavatel se ho ale nakonec rozhodl nevydat. Sunstorm později ukončili svou činnost a naděje, že by datadisk někdy spatřil světlo světa, tak vyhasly. V roce 2005 ho ale náhodou na CD objevil bývalý prezident společnosti, CD poslal autorům původní hry, 3D Realms, a ti ho čtyři dny nato zveřejnili na svých stránkách volně ke stažení.

Děj datadisku navazuje na původní hru, hráčovým cílem tak bude definitivní porážka Mastera Zilly, jenž v závěrečné animaci originální hry unikl smrti. Datadisk obsahuje novou epizodu o 12 levelech, 4 nové levely pro multiplayer, nové nepřátele a novou grafiku.

Tohle bylo o trochu lepší, než minule. Hru jsem začal na druhou nejlehčí. V nějaké čtvrté misi se mi ale nezjevil miniboss. Ano, ten známý bug. Donutilo mě to tedy hru začít hrát znova na třetí obtížnost. Teď trochu lituju, že jsem to takhle nehrál celé. Dalo se to zvládnout v pohodě a mělo to mnohem větší grády. Asi už jsem byl přivyklý na styl hry. Vzhledem k malé rozloze levelů totiž stačí do každého okna a za každý roh nasázet pár granátů. On tam vždycky někdo bude.

Nepřátelé změnily design. Bohužel ani trochu vlastnosti a palebnou sílu. Takže nic nového. Design stále stejný. Tentokrát jsem ale neměl takové problémy při hledání dalšího postupu. Prostředí je trochu rozmanitější. Grafika pořád stejně ošklivá. V misích je mnohem více secretů. Dokonce by tady měli být i dva secret levely. Ty zůstaly mnou neobjevené. Moc neholduji hledání secretů.

Žádná nová zbraň. Je to kratší, než minulý přídavek, ale celkem zábavnější. Pořád je to staré dobré maso s pěknou hudbou, humorem a klíčema. Jen ten hlavní boss tady byl zdaleka nejlehčí.

Pro: bug ztíží a zlepší hru, nový design některých nepřátel

Proti: nic nového, trapný hlavní boss