Jazz Jackrabbit: Holiday Hare 1995

28.09.1995

freeware

Jazz Jackrabbit: Holiday Hare 1995 je v pořadí druhý, samostatně hratelný, stand-alone datadisk k původní hře Jazz Jackrabbit, který vyšel necelý rok po prvním přídavku Jazz Jackrabbit: Holiday Hare 1994.

Stejně jako Holiday Hare 94, obsahuje i tento dodatek jednu vánoční epizodu. Ta je rozdělena do dvou planet a každá planeta na dvě úrovně s novou grafikou a zvukem, včetně rapové verze Little Drummer Boy. Jedna planeta opět oplývá vánoční tématikou a druhá čerpá z prostředí Legolandu. Jazz má stále své oblíbené zbraně: odrážecí, odpalovací granáty, plamenomet, bi-raketové střely a TNT sady. V nové epizodě se nenacházejí žádní bossové. Stejně jako předchozí přídavek, byl i tento součástí novějších CD verzí. Nebyl ale nikdy integrován přímo do hry a vždy se spouštěl samostatně.

Druhý a poslední přídavek pro prvního Jazze se opět nese především ve vánočním duchu. Tentokrát je hra rozdělena do dvou planet. První má tři úrovně, z toho jednu tajnou, a má vánoční téma. Druhá má dvě úrovně a nese se ve stylu Lega. Díky počtu úrovní je o něco delší i herní doba. Především Lego planeta mě potěšila, úrovně i nepřátelé vypadají dobře a jsou i hezky komplikované. Nakonec mě verze 1995 bavila o něco více, ale vzhledem k ceně není důvod si nezahrát obě.