Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Defend Your Life!

68
19 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
03.04.2015 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.aldagames.com/games/defend-your-life/
Defend Your Life je tower defense hra od českého studia Alda Games. Inspirací pro ni se stal seriál Byl jednou jeden život. Hráč musí v každém levelu odolávat vlnám různých typů nepřátel, kterými jsou viry a bakterie útočící na obranné systémy lidského těla. K obraně má hráč různé druhy věží. Jedny produkují vojáky, kteří zadržují nepřátele, jiné střílí, další posilují okolní věže.

Základem je tedy strategické stavění věží. Pokud hráč pustí vlnu nepřátel dříve, získá za to více kyslíku, za který může stavět nové věže, či vylepšovat ty stávající. Dokončené levely jsou proměněny za peníze. Za ty si hráč může kupovat různé bonusy, například větší množství kyslíku atd. Také je možné kupovat si další hrdiny. Hrdina je speciální postava ovládaná přímo hráčem, která je silnější než klasický voják.


Poslední diskuzní příspěvek

FildasCZ: Je to dokonalá kopie, jen přeskinované. Ale kostra je naprosto totožná. To jak ta hra vypadá když stavíš věž, vybíráš upgrade, jaké…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Ve své podstatě klasická tower defense hra. Co jí odlišuje od ostatních je výborný nápad boje těla proti nemocem, virům a spoustě dalších nepřátel organismu.

Druhů věží jsou sice jen 4 typy, ale ty se ještě rozdělují do různých větví rozvoje. Co se zdá ze začátku snadnou hříčkou později nabírá na solidní obtížnosti zvláště u misí na Hard obtížnost kdy stačí aby prošla jedna jednotka obranou a je konec mise. Hráč si projde celé tělo a zavítá do všech důležitých orgánů. Zpracování každé mise se pak odvíjí podle místa výskytu a objevují se zde i nemoci a noví nepřátelé. Např v plicích se poprvé setkáme nikotinovou jednotkou apod.

A právě nové prostředí a nemoci s ním spojené rozvíjí hru a nutí hráče měnit strategii. Tuhle se objeví jednotka co je imunní na tesla věže, jinde zas protivník který bez problému na jednu ránu zlikviduje pozemní jednotky včetně vašeho hrdiny. Toho ze začátku dostanete základního, ale později za našetřené diamanty lze koupit lepší a silnější.

Za tyto peníze které se dostávají za splněné mise se dají dokupovat i bonusy do dalších misí. Navíc hráč získává i tablety které slouží k rozvoji schopností, větší účinnost věží atd...

Je to jednoduchý koncept a celá hra je příjemně návyková, jinak si nedokáži vysvětlit jak už jsem v ní dokázal strávit přes 11 hodin.
+12